Electronic Arts, loot box sistemini sürpriz yumurtalara benzetti

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 20.06.2019 - 16:26
EA'nin savunması güldürdü

EA Games ve Epic temsilcileri, bu hafta İngiltere Parlamentosu Dijital Kültür, Medya ve Spor Komitesi'nin gerçekleştirdiği "oyunlarda bağımlılık" konulu soruşturmada konuşma yaptı. İngiliz milletvekilleri yaş doğrulaması, loot box sistemi, mikro ödeme yöntemleri gibi konularda EA ve Epic temsilcilerini adeta sorguya çekti.

EA Games loot box sistemini sürpriz yumurtalara benzetti

Özellikle çocukların Fortnite'a ne kadar para harcadığı konusu milletvekillerinin ilgisini çekti. Ancak Epic temsilcileri sorulara cevap vermektense konuyu değiştirmeye çalıştı. Sorulan sorulara oldukça yaratıcı cevaplar da verildi.  Loot box sistemi ile ilgili, bu sistemin kumar ile olan benzerliğine dikkat çeken milletvekilinin sorusu EA yetkilisini köşeye sıkıştırdı. EA yetkilisinin cevabı alay konusu oldu.  EA yetkilisi loot box sistemi ile ilgili sorulan soruya adeta beyin yakan bir açıklama yaptı.

Oyunda yer alan eşyaların etik ve eğlenceli olduğunu loot box sistemi olarak değil "sürpriz mekaniği" olarak adlandırılması gerektiğini belirten EA başkan yardımcısı Kerry Hopkins, bu mekaniğin sürpriz yumurtalardan farklı olmadığının da altını çizerek; sürpriz oyuncakların da eğlenceli ve masum olduğunu belirerek loot box sisteminin kumar olmadığını savundu. 

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2022 11:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 22.06.2019 04:43
Ama o yumurtanın içindekini sen belirliyorsun.Önemli bir eşyanın çıkıp çıkmama olasalığı senin elinde yanin hile kesinlikle var.Oyuncunun istediği bir eşyayı parayla almasını istemeniz gibi.Konsolüssü adlı youtube kanalında yapay zeka ile ilgili video var bir izleyin.Bu konuyla ilgili bilgiler var.Merak edene yapay zeka vs kumar.
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2019 10:58
Türkçe hocana selam söyle o anlar...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2019 18:28
Bence benzetme gayet dogru yapilmis. Surpriz yumurtalar da cocuklar icin yapilmis bir kumar aslinda ancak renkli ve tatli diye oyle gorulmuyor. Mantik ayni sonucta, ki bu yumurtalar icinden de ayni oyuncaktan binlerce cikardi. Ben, bunu "beyin yakan aciklama" diye haber yapan sahsiyete sasiriyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2019 17:21
doğru söylemiş neden güldünüz anlamadım?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2019 16:53
E kardeşim sürpriz yumurta da bir nevi kumar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Electronic Arts, loot box sistemini sürpriz yumurtalara benzetti

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×