Electronic Arts'ın kurucusu ve VR teknolojisi

Electronic Arts'ın kurucusu ve VR teknolojisi

Can Furkan Gözütok
Can Furkan Gözütok 1.08.2014 - 11:32
Pek de iyi anlaşamıyorlar
Electronic Arts'ın kurucusu Trip Hawkins, arttırılmış gerçeklik teknolojisinin onu heyecanlandırmadığını, özellikle Oculus Rift gibi giyilebilir teknolojilerin, kendisinde hiçbir heyecan yaratmadığını açıkladı.

Bu tür teknolojiler ile insanların giderek yapaylaştıklarını ve gerçek hayattan koptuklarını belirten Hawkins, bu durumun insanlar üzerinde olumsuz etkiler gösterebileceklerini belirtti.

Konuyla ilgili Hawkins, "Şahsım adına konuşmam gerekirse, gözlükleri pek sevdiğim söylenemez. Oyun oynamak için gözlük takmak, insanlık adına yeni sorunları beraberinde getirebilir. Ben evimde oyun oynadığımda, biramı düşürüp ortalığı kirletmek istemem yada telefonum çaldığında onu duyabilmek ve onu bulabilmek isterim. Arttırılmış gerçeklik gözlüğü taktığınızda sizinle aynı odada bulunan insanlarla bile göz kontağı kuramayacaksınız." açıklamasını yaptı.

Electronic Arts'ın kurucusu ve VR teknolojisi
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2020 04:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×