Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizi ismini biraz tuhaf bulmuş

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.02.2021 - 13:08
Amazon Prime'da yayınlanacak Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili açıklama yapan Elijah Wood, dizi ismini biraz tuhaf buluyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisi Amazon prime servisinden yayınlanacak ve çalışmaları son sürat devam ediyor diyebiliriz. Çekim aşamasında olan dizi ile ilgili yeni bir açıklama da Elijah Wood'tan geldi. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde en önemli karakterlerden biri olan Frodo Baggins'e hayat veren Elijah Wood, yeni dizinin ismini biraz garip bulduğunu dile getirmiş.

Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında açıklama yaptı

Elijah Wood ve Daniel Radcliffe, Empire Magazine dergisinin son sayısına konuk olan isimler oldu. Dergi kapağını da süsleyen ikili hem Yüzüklerin Efendisi hem de Harry Potter evreni hakkında bazı açıklamalarda bulundular. Tabi işin izinde Yüzüklerin Efendisi olunca söz eninde sonunda Amazon Prime'da yayınlanacak olan dizi projesine de gelmiş. Wood dizinin ismini neden tuhaf bulduğunu açıklamış. "Kısacası diziye Yüzüklerin Efendisi demelerini tuhaf buluyorum. Çünkü Yüzüklerin Efendisi değil. Orta Dünya'nın İkinci Çağında geçiyor." diyen Wood sözlerine şu şekilde devam etmiş;

"Bu projeye Yüzüklerin Efendisi diyorlar ama bence bu biraz yanıltıcı. Anladığım kadarıyla üzerinde çalıştıkları dönem Yüzüklerin Efendisi ya da Orta Dünya lore'una göre Yüzüklerin Efendisi'nde temsil edilen herhangi bir karakterden kronolojik olarak çok daha eskiye dayanıyor. Daha çok Silmarillion dönemine ait olduğunu söyleyebiliriz. İneklemek gibi (Nerd) olmasın ama Orta Dünya'nın İkinci Çağında geçiyor."

Açıkçası mantık olarak Elijah Wood haklı olsa da yapımcılar muhtemelen bu projeye ilgi çekmek için projenin ismini Yüzüklerin Efendisi olarak seçmiş durumda. Tıpkı Buz ve Ateşin Şarkısı yerine tüm serinin aslında ilk kitabın ismi olan Taht Oyunları olarak anılmasına benzetebiliriz bu durumu. Tüm bu açıklamalara rağmen Elijah Wood projeyi büyük bir merakla beklediğini de dile getirmiş. Hatta Yeni Zelanda'ya gitmek için bahane aradığını da belirten Wood, dizinin bir yerinde sürpriz bir sahnede yer almak ister miydiniz sorusuna şu şekilde cevap vermiş. "Eğer Frodo'nun orada gözükmesi mantıklı ve organik bir gerekçeye dayanıyorsa olmak isterdim."

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2021 02:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2021 18:22
gamespot tan çakıyosunuz haberi

---------------------------------

Haberlerimize dikkatli bakarsanız nereden aldığımızı zaten linkliyoruz.

Keşke Elijah Wood gelip direk Türkiye'de açıklama yapsaydı, belki bu tarz haberleri ilk elden size ulaştırabilirdik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2021 13:37
elijah gardaş haklı bence.yani şimdi rogue one yada solo diye flim çektiler.ne oldu millet bunlar star wars değildir diyerek izlemedi mi? sevildi veya sevilmedi ayrı mesele.yada shadow of mordor çıktı millet ahanda bu lotr değildir diye kimse oynamadı..frodo'da patates cuvalı kadar boy var ama haklı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.02.2021 02:49
Ismi o sekilde yapmalari cok mantikli bu sayede daha buyuk bir kesime yayilir lord of the rings yerine baska birsey olsa insanlar anlamaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2021 19:55
Valla dizi nasıl olacak merak ediyorum ya ama aynen isim benimde garibime gidiyor hani ne bilim middle earth second age gibi basitinde basiti bir isim koysalar daha mantıklı olurdu gibime geliyor ama bu ismin proje ismi olma olasılığıda var dizi çıktığında ismi bambaşka bir şey olabilir
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizi ismini biraz tuhaf bulmuş

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×