Elon Musk çöllere düştü

Elon Musk çöllere düştü

Furkan Güler
Furkan Güler 30.01.2018 - 13:37
Musk, yeni yatırımını nereye yapacağını seçti.

Teknoloji dünyasının ikon kişiliği haline gelen Elon Musk, yeni yatırımı için hazırlıklarına başladı bile. Elektrikli araçları sayesinde otomobil sektöründe devrim yapan Musk, araçların ihtiyaç duyduğu lityum madeni için yatırım yapacak. Şilili bir maden şirketi ile ortaklığa giden Elon Musk, çöllerde lityum arayacağını duyurdu. Şili'de bulunan Atamaca Çölü'nü hedef gösteren Elon Musk, ilgili çölün oldukça fazla lityum yatakları ile donandığından haberdar durumda. Elektrikli araçlar yaygınlaştığında petrolden daha önemli bir hale gelecek olan lityum madeni, geleceğin otomobil yatırımları için çok büyük bir önem arz ediyor.

Elon Musk, çölde lityum arayacak

Şili Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcısı Eduardo Bitran ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada global anlamda elektrikli araç üretiminde rol almak isteyen şirketler için "Şili kilit bir ülke" söyleminde bulundu. Diğer bir yandan geride bıraktığımız hafta Toyoto ise Arjantinli en büyük lityum üreticilerinden olan Orocobre'nin yüzde 15'ini satın almıştı. Tüm bunların yanında Elon Musk, Şili topraklarında lityum yatırımlarının yanında güneş enerjisine de yatırım yapacağını belirtti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 06:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2018 02:25
toyoto nedon full elokturuklu arobo yapmoyo yo
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.01.2018 02:09
Yazılım, enerji, biyoloji.
Kaldı biyoloji sektörü Musk.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×