Emergency 2: The Ultimate Fight for Life

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Her zaman düşman kovalayıp, önümüze geleni öldürmek zorunda değiliz ya?
Platformlar PC, PC
Emergency 2: The Ultimate Fight for Life
  • Yapımcı - Yayıncı Sixteen Tons Entertainment - Take 2 Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
Artılar -
Eksiler -

Aslında bu tür oyunlar oyun olarak diğerlerinden daha çok öne çıkıyor. Hepimiz FPS tarzı oyunları sever, adam kovalayıp öldürmekten zevk alırız. Oysa ki adam öldürmek yerine bence kurtarmak daha zevklidir. Emergency 2 amaç olarak bunu hedefleyen bir oyun. Cebinizdeki para yettiği kadarıyla bütün olanakları zorlayarak insanların hayatlarını kurtardığınız bir oyun. Şahsen ben oyundan çok haz aldım. Son zamanlarda hep aynı tür oyun oynamaktansa bu tür değişik bir oyun bana daha cazip geldi.

Acil bir helikopter yollayın buraya…

Ana bakış olarak kullandığımız yer bir ana merkezin en yetkili yeri. Ekrandan olay mahallini, yollayabileceğiniz araçları, yolladığımız araçların olay yerine uzaklığını ve bunun gibi bütün ayrıntıları ana ekrandan görebiliyoruz. Yapabileceğimiz tam 25 adet görev var. Bunlar o kadar çeşitli ki oynadıkça diğer görevin ne olduğunu merak ediyor insan. Karısına kızıp elinde bomba ile “patlatırım yanaşmayın karımı getirin banaaa” diyen birinden, banka soygununu engellemeye kadar çok çeşitli görevler var. Aklınıza gelebilecek her türlü kurtarma ekibi var. Polis, itfaiye, ambulans hatta yaralı arayan köpeklere kadar. Sadece araba şeklinde değil ambulans ve polisler için helikopter de mevcut. Çok ağır bir yaralıyı hızlı bir şekilde hastaneye helikopter ile yetiştiriyorsunuz. Her karaktere sağ tuş ile tıkladığınızda yapabildiği şeyleri görebiliyorsunuz. Ana mönüdeki Tutorial mönüsünden bunları daha ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Para her yerde karşımıza çıktığı gibi bu oyunda da çok büyük bir yere sahip. Görevleri ne kadar başarılı yaparsanız o kadar fazla para alıyorsunuz. Kazandığınız bu paralar ile bir sonraki bölümde daha çok ambulans kullanabiliyorsunuz. Her şey para ile yürüyor. Olay yerine yolladığınız arabadan içindeki insanlara kadar hepsine bir miktar para ödüyorsunuz.

- Yolu trafiğe kapatın – Anlaşıldı tamam…

Grafikler oyunda 2d üzerine yapılmış. Gerçi ben çok beğendim ama maalesef 2d olduğundan düşük sistemlerde çok ağırlaşıyor oyun. Aynı sistem ile rahatlıkla Max Payne oynayanlar bu oyunda bazı görevlerde oynanmayacak kadar yavaş kalıyorlar. Ayrıntı olarak sonuna kadar zorlanmış grafik motoru. Zoom yaptığınızda bu dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Yalnız bazı bölümleri bitirip diğerine geçtiğinizde ara sıra video bozuk çalışıyor ve oyun komple göçüyor ve oyundan çıkıp tekrar girene kadar düzelmiyor. Neyse ki bu hatayı çıkan ilk yama ile düzeltmişler. Sesler ve müzikler ise pek başarılı değil. Grafikler ve görevler sizi esiri yapsa da gene de bunların yanında pek iyi durmuyorlar. Gerçi müzik ve sesin bu tür bir oyunda çok da iyi olması gerekmez. 

Son Sözler :

Emergency 2 son zamanlarda çıkan oyunlardan, vurdudan kırdıdan sıkılmış, değişiklik arayanlar için 1 e 1. Görevler çok iyi düşünülmüş. Çoğu görevde asıl olay ayrıntılarda gizli. Kaza olan bir yerde trafiğini başka bir yola aktarmazsanız başka kazalar da oluyor ve işiniz iyice zorlaşıyor. Görev yaptıkça kazandığınız paralar ile bütün görevleri helikopterler kullanarak hızlıca bitirebiliyorsunuz. Ayrıca görevlerden önce olayı anlatan videolar da etkileyici. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 13:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
Emergency 2: The Ultimate Fight for Life

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×