1/10

En Çok Satan Oyunlar

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Milyonluk satış rakamlarıyla rekor kıran yapımlar
Oyun dünyasında büyük paralar dönüyor, özellikle son yıllarda çıkan projeler için harcanan bütçeler Hollywood filmlerine denk olmaya başladı. Tabii ki satış rakamları ve satışlar sonunda kazanılan paralar firmalar için önemli. Şu zamana kadar pek çok oyuna içerik olarak göz attık. Peki en çok satış yapan ve firmalarına uzun yıllardır gelir sağlayan yapımlar hangileri? İşte şu zamana kadar çıkan, farklı platformlardaki tüm oyunları ve ek paketleriyle dünya çapında en çok satan isimler!

10- Tom Clancy

Eski bir ajan olan Tom Clancy’i kitapları haricinde, oyun dünyasından da tanıyoruz. Sürükleyici romanlara imza atan Tom Clancy’nin ismiyle Ubisoft tarafından yapılan birçok oyun var. Geçtiğimiz sene ilk olarak yeni nesil konsollara sonrada PC’ye çıkan EndWar ve kısa bir süre önce yayınlanan HAWX da, Tom Clancy oyunları listesine katılan son üyelerdi. Ubisoft, Clancy’nin oyunlarının lisansına sahip ve bu isimdeki farklı yapımları halen geliştiriyor. Ancak üç farklı isim gerçekten de harika bir satış başarısı gösterdi. Tom Clancy’s Rainbow Six 20 milyon, Tom Clancy’s Splinter Cell 19 milyon ve son olarak Tom Clancy’s Ghost Recon 16 milyon adet satarak, toplamda 55 milyon kopyalık bir satış başarısı gösterdi. Ubisoft’a da bolca kazanç sağlamayı başardılar.

En Çok Satan Oyunlar

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×