En insansı robot!

En insansı robot!

Mert Günhan
Mert Günhan 27.12.2012 - 14:56
Terminatör gerçek mi olacak?
İnsansı robotlar dünden bugüne kitaplara, çizgi romanlara ve sinema filmlerine konu olmuştur. Özellikle Terminator serisiyle inanılmaz popülerlik kazanan insansı robotlar, teknolojinin hızlı ilerleyişi doğrultusunda bizlere çok da uzak görünmüyor. İsviçreli bir robot üretim ekibi, kasları, tendonları, eklemleri ve kemikleri olan bir robot üzerinde çalışıyor.
 
Yukarıdaki fotoğrafta görünen Roboy adlı robot, 4 yaşındaki bir çocuğun vücut boyutlarına sahip. Ekip, Roboy çalışmalarında henüz yolun yarısında olduğu için karşımızdaki görüntü daha çok iskeleti andırıyor. Ancak yeterli destek ve bütçe sağlandığı takdirde Roboy'un ete kemiğe bürünebileceğini hayal etmek zor değil.
 
Roboy'un Mart 2013'te hazır olması bekleniyor. Bakalım İsviçreli ekip projesini tamamladığında ortaya nasıl bir robot çıkacak. 

En insansı robot!
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2020 17:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×