1/3

En ırkçı 11 oyun

Burçin Aygün
Burçin Aygün 1.12.2010 - 16:35
Oyun tarihinin utanç verenleri
Oyun tarihinde pek çok "en" var. En başarılı, en kötü, en eğlenceli, en seksi ve pek çoğu daha... Ama bu haberin içeriği biraz daha ilginç. Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre tüm zamanların en "ırkçı" oyunları seçildi. İşte sırası ile bu en ırkçı 11 oyun:

11) Freaky Flyers

Çizgi film grafiklerine sahip olan bu yapımda oyuncular her türden klişe karakter ile karşılaşıyor. Bunlar arasında sarıklı bir şeyh, bozuk İngilizcesi ile konuşan bir Amerikan köylüsü, yasadışı görüntüsü ile oldukça itici olan bir İtalyan iş adamı gibi tiplemeler var.

En ırkçı 11 oyun
10) Custer's Revenge

Atari 2600 için çıkan bu ilginç oyunda Amerikalı bir generali okların gösterdiği yöne doğru ilerleterek çırılçıplak olan bayan Amerikan yerlilerine (Kızılderililer) 'yardım' ediyorsunuz.

9) Scribblenauts

DS için üretilen Scribblenauts, dokunmatik ekrana yazdığınız kelimeleri ekranda ortaya çıkartıyor. Ancak Afrikalılar için karpuz anlamında kullanılan bir hakaret olan Sambo, ekrana karpuz geliyor.

En ırkçı 11 oyun

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×