En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 12.08.2016 - 13:45
Ama yine de gitmeden edemiyoruz...
Fallout evreni, serinin eski takipçileri başta olmak üzere birçok kişi tarafından her yeni oyunda biraz daha renkli ve sevimli bir hale getirilmesi gerekçesiyle eleştirilir. Bu eleştiriler kısmen haklı olsa da, yeni çıkan Fallout oyunlarında öylesine ürpertici, öylesine iç karartıcı ortamlar vardır ki, değme korku türü oyunlara taş çıkarırlar. 2016 yılına damgasını vuracak yapımların başında gelen Fallout 4 de hayli ürkütücü mekanlarıyla akılları baştan alacak. Oyunda uzun süreli yolculuklara çıkmadıysanız, bu yazıyı okumanızı öneririz. Zira bazı mekanlara hiç uğramak istemeyebilirsiniz.

1. Hopesmarch Pentekostal Kilisesi

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
The Glowing Sea civarında bulunan kilisenin yarısı yer altına gömülmüş durumda. Gayet tekinsiz olan bu mekanda çeşitli hayaletlerin olduğu söylentisi dolaşıyor. Hatta bu hayaletlerin, atom bombasının patladığı esnada kilisedeki ayine gelen kişilere ait olduğu da belirtiliyor.

2. Terk Edilmiş Kulübe / Federal Gözlem Merkezi K-21B

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Bethesda’nın hikaye anlatımını derinden hissettirdiği ürkütücü ortamlardan biri de burası. Radyasyondan kaçmaya çalışıp kaçamayanların ve her şeye rağmen radyasyonun ölümcül etkisine maruz kalan kişilerin cesetleri, kasvetli havayı perçinliyor. Kulübeden içeri girmeden önce derin bir nefes almayı unutmayın.

3. Büyücülük Müzesi

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Bastığınız yere dikkat edin ve sessiz olmaya gayret gösterin. Burası sıradan bir yer değil ve hiç ummadığınız anda karşınıza Deathclaw’lar çıkabilir. Kendinizi müzede sergilenen sahnelere kaptırmanız mümkün, ancak her an eliniz tetikte olsun.

4. Pickman Galerisi

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Korkunun gerçek anlamda kitabını yazmış olan H.P. Lovecraft hikayelerinden fırlamışçasına bir yapıya sahip galeri, tüylerinizi diken diken edecek. Galeride sergilenen eserler, bir seri katilin kendince en sanatsal tutkusunu yansıtıyor: Yağmacıları öldürmek ve onları parçalamak. Silent Hill tarzı meşum atmosferli oyunları seviyorsanız, buraya uğrayın.

5. Parsons Akıl Hastanesi

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Birçok oyundaki akıl hastanesi klişelerini çöpe atın. Son derece güzel tasarlanmış ve zengin bir mimariyle süslenmiş olan bu akıl hastanesinin her yanından uğursuzluk akıyor. Akıl hastanesinin derinlerinde yapmanız gereken ufak tefek görevler de var. Fallout evreni, sizi her saniye daha da derinlere çekmek arzusunda.

6. Fens Sokağı Kanalizasyonu

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Bunca ürkütücü ortamdan etkilenmediyseniz bir de burayı deneyin. Pickman galerisini ortaya çıkaran seri katilin vahşetiyle yarışmak istercesine delilikler yapan Fens Hayaleti (Phantom of the Fens) kurbanlarını seçerken hiçbir şekilde sınır tanımıyor. Tahminlere göre 200 yaşında olan hayalet, yeni kurbanlar arayarak katliamlarına devam ediyor.

7. Güçlü Canavar

En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı
Yalnızca Fallout 4 evreninde değil, tüm bilgisayar oyunlarında Monster olarak adlandırılan bu canavar; en zorlu grafiklere sahip oyunları, en yüksek çözünürlük ve detay seviyelerinde bile rahatlıkla çalıştırabilmesiyle ünlü. Eğer siz de en akıcı ve üst düzey oyun deneyimini yaşamak istiyorsanız Monster oyun bilgisayarlarını tercih edin.
Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 11:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 12.08.2016 17:02
İlk başlar için evet, birçok ürkütücü yer var. Oyunun sonlarına doğru gerilim seviyesi mario ile aynı oluyor. Çok güçlü olunca bitiyor oyun. Bir benzerini Skyrim'de de oldu. Sadece don ile yumrukla ejderha kestim yani dövdüm. :)

B777
B777 15.08.2016 18:56
Yok easy değildi ama envanterde ki tüm domates, lahanaları tüketmiştim, potionlar bittiğinde... :D
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2016 10:15
Büyük ihtimal easy de oynuyordun
Kalan Karakter : 300 Gönder
BerkYenilmez
BerkYenilmez 13.08.2016 15:50
hepsine gitmem lazım :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2016 15:32
Sağa sola reklam koyun da, yazının içine reklam koymak nedir Allah aşkına!
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 13.08.2016 03:50
Sonunu görünce kahretsin boşa okumuşum dedim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2016 18:52
Fiyatlara bakmaya gelince korkuyorum ben niyeyse :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
En Ürkütücü 7 Fallout 4 Mekanı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×