Epic Games imzası taşıyan Fortnite'ın Türkiye lansmanı yapıldı

Epic Games imzası taşıyan Fortnite'ın Türkiye lansmanı yapıldı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.05.2018 - 17:12
Fortnite Türkiye lansmanı gerçekleşti

Epic Games’in ülkemizde de son derece sevilen ve tüm dünyada 45 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite, The Game For Big Kids’de yapılan basın toplantısı ile Türkiye’ye resmi girişini yaptı. Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, oyunun Türkiye’deki hayranlarına sunulan Türkçe dil desteği, Türk Lirası ile alışveriş yapma ve Türkçe oyuncu desteği gibi hizmetler hakkında basına bilgi verdi.

Fortnite Türkiye lansmanı gerçekleşti

Renkli grafikleri, eğlenceli ve farklı oynanışıyla kısa sürede 45 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Fortnite, bilhassa Battle Royale modu ile Türkiye’deki oyunseverlerin de en çok oynadığı oyunlardan biri. Ülkemizden gördüğü ilgiyi karşılıksız bırakmayan Epic Games, geçtiğimiz aylarda oyuna Türkçe dil desteği eklemiş ve böylece oyun içerisindeki tüm menüler ve içerikler Türkçeye çevrilmişti.

Basının yoğun ilgisiyle gerçekleşen toplantıda konuşan Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, geçtiğimiz hafta Türk Lirası ile alışveriş yapma imkânını oyuncularına sunan Fortnite’ın, bundan böyle Türkçe oyuncu desteği de vereceğini açıkladı. Fortnite’ın Türkiye’ye resmi olarak gelişiyle birlikte ülkemizdeki faaliyetlerini de dereceli olarak artırmayı hedeflediklerinin altını çizen Özalp, internet kafe etkinliklerinin yanı sıra pazarlama çalışmaları ve Türkiye’deki çeşitli etkinliklere verecekleri destekler aracılığıyla oyun sektörüne hareketlilik katacaklarının sinyallerini verdi.

Basın Bülteni

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 22:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.05.2018 20:51
Benim bildiğim firma kazanmak için yatırım yapar sonucunu bekler. Gelin görün ki ülkemiz için çifte standart uygulanıyor. Kazandıktan sonra yatırım geliyor oyun dünyasında. Çok garip. Vallahi çok garip.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.05.2018 20:03
Türkiyede pubg daha çok rağbet görüldüğü için fortnite pek tutmuyo ücretsiz olmasına rağmen bizim veledler anca zula oynasın
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×