Epic Games Store anlık kullanıcı sayısı Steam'e yaklaşıyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 24.06.2020 - 13:22
GTA V ve dağıtılan birçok ücretsiz oyun ile birlikte Epic Games Store, Steam için büyük bir rakip olmayı başardı. Rekor hala Steam'de olsa da Epic çok hızlı yaklaşıyor.

Epic Games tarafından GTA V'in ücretsiz dağıtılmasının mağaza sayfasını patlattığını biliyorsunuz. GTA V ve sonrasında dağıttığı Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection gibi büyük oyunlarla Epic Games'in aylık aktif oyuncu sayısı Steam'i yakalayacak gibi duruyor.

Epic Games Store aktif kullanıcı sayısı Steam'e yaklaştı

Epic Games tarafından 2018 yılında faaliyete geçen Epic Games Store, yaptığı ücretsiz oyun dağıtımlarıyla Steam'e gerçek bir rakip olma yolunda ilerliyor. Yıllardır dijital oyun sektöründe rakipsiz olarak görülen Steam için ciddi bir rakip yarattıklarını söyleyebiliriz. Epic Games GTA V, Sid Meier's Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection ve ardından biraz gecikme ile ARK: Survival Evolved'i dağıtmıştı. Hatırlayacaksınız GTA V dağıtılırken dünyanın her yerinden Epic Games Store'a erişimde sorunlar yaşanmıştı, kelimenin tam anlamıyla mağaza patlamıştı. Bu yığılmalar ve ücretsiz oyun dağıtmalar Epic Games Store'a fazlasıyla yaramış gibi görünüyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı olarak 61 milyonları gören mağaza, ciddi şekilde yükseliyor.

Epic Games Store anlık kullanıcı sayısı Steam'e yaklaşıyor

Epic Games'in bu kullanıcı edinme politikası doğru şekilde işliyor gibi görünüyor. Anlık aktif kullanıcı sayısının 13 milyon kullanıcıyı gösterdiği kırılma noktaları bile yaşadı. Biliyorsunuz bu sayılar daha önce yalnızca Steam tarafından görülmüştü. Epic Games, dediğimiz gibi "kullanıcı edinme kampanyaları" düzenleyerek büyük bir başarı yakaladı.

Epic Games Store Genel Müdürü Steve Allinson, bu durumu şöyle ifade etti.

Steve Allinson:"Epic Games Store'u açtığımızdan beri oyunculara sunduğumuz başarılı programımızı, ücretsiz oyunları tüm dünyadaki muazzam oyuncular için büyütmeye karar verdik. Dünyanın en büyükleri arasındaki dört oyunu oyunculara ücretsiz bir şekilde dağıttık. 2020 yılında tarihi bir hızla büyüyoruz. Epic Games Store, dünya çapındaki geliştiricilere diğer platformlar %70 net kazanç sağlarken %88 net kazanç sağlıyor. 

Anlık aktif kullanıcı sayısı olarak gördüğü en yüksek sayı 13 milyon olan Epic Games Store, ciddi bir rakip. Steam'in bu konudaki rekoru ise anlık 24.5 milyon aktif kullanıcıydı. Ayrıca Steam, 2019 yılında aylık 95 milyon aktif kullanıcı rekorunu da elinde bulunduruyor. Baktığımız zaman 13 milyon kullanıcı ile Epic Games ciddi bir rakip gibi görünmeyebilir, fakat öyle. Epic Games Store, şuanda Steam tarafından domine edilen pazarın %15'ine hakim. GOG, Humble Bundle gibi platformlarla da devamlı işbirliği halinde. Epic, Steam'i gözüne kestirmiş. Buradan kârlı çıkan ise yine biz oyuncular oluyoruz.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 08:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.06.2020 11:36
İstediğiniz kadar ağlayın steam cılar. Epic oyun geliştiricilerine destek oluyor eninde sonunda steamı geçecek.oyuncu dostu dediğiniz steam ın götü dara düşmese half life yi çıkarmazdı 50 yıl daha beklerdiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 20:46
Yaklaştığı falan yok bu istatistik gta 5 dağıtıldığı zamandan kalma yavas yavas düsecektir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2020 19:40
İstedigi kadar yaklaşsın :d , ona bakarsanız hindistaninda nufusu çine yaklaşıyor.
EMESTI
EMESTI 25.06.2020 10:44
Sonuç olarak Hindistan, Çin'i 30 sene sonra geçecek. Epic, arayüzünü düzelttikten sonra bakalım aynı şeyleri yine söyleyecek misiniz. Gereksiz fanboyluğun hiç bir zaman lüzumu yok.
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 05:07
Babamın firması gibi de savunurum Steam candır. Her şeye babanızın firması gibi savunmaktan vazgeçin demeyi bırakın artık.
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 05:06
Lan ne demek ne alaka? Epic istediği kadar çok kullanıcı kazansın bir halta yaramaz demek istemiş. Çünkü Epic'i kullanan yok. Adamlar sadece beleş veya absürt indirimli oyunları almak için giriyor. O oyunlar bittikten sonra kimse girmeyecek. Kimse de full fiyatlı oyun almaz Epic'ten boş yapma.
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2020 22:22
Ne alaka? Adamın verdiği örneğe bak :D Ayrıca steam ı sanki babanızın firması gibi savunmayı bıraksanız artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2020 23:39
Kupon indirimiyle 59,99 tl ye bannerlord aldım. steam den alabilir miydim? hayır :) daha da kapışsınlar steame girmiyorum bayadır. Epic ilk açılışta ki gibi devasa indirimler yapsa keşke
EMESTI
EMESTI 25.06.2020 10:41
Aynen erken erişimdeki oyunu sana %90 indirim yapar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 05:02
%90 indirimle daha bile ucuza alırsın boş yapma.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2020 05:03
Epic'ten oyun mu alan var da yaklaşsın? Ahahahaha. Satış rakamına bakar o. Alan da kupon indirimiyle falan alıyor zaten yoksa Epic'e kimse geçmez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Games Store anlık kullanıcı sayısı Steam'e yaklaşıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×