Epic Mickey ile tanışmaya az kaldı

Merlinin Kazanı 22.11.2010 - 17:16
Mickey Mouse ile epik bir maceraya atılacaksınız
Nintendo Wii, şimdi de Disney’in en önemli ve popüler kahramanı afacan fare Mickey Mouse’un epik macerasına ev sahipliği yapıyor. 2010’un en çok merak edilen ve beklenen oyunu Disney Epic Mickey yenilikçi oynanışı ile 26 Kasım 2010’da sadece Nintendo Wii için satışa çıkıyor.

Epic Mickey ile tanışmaya az kaldı
Disney Epic Mickey’de oyuncuları ve Mickey hayranlarını, yaratıcılık ve keşfetme üzerine epik bir yolculuk bekliyor. Nintendo Wii konsoluna özel olarak çıkarılacak olan oyun, macera, aksiyon ve platform öğelerini, Disney hikayelerinden alışık olduğumuz temalarla dolu epik anlatım ile birleştiriyor ve Mickey Mouse’u oyuncunun kontrolüne bırakıyor. Mickey ile oyuncular, Disney’in unutulmuş karakter ve temalarından oluşan alternatif dünya Wasteland’e düşüyorlar. Burada Mickey eline geçen sihirli fırça sayesinde çevresindeki dünyayı boyama ve inceltici kullanarak silebilme gücü kazanıyor. Oyuncular, Mickey’nin elindeki bu güç ile içinde bulunduğu dünyayı dinamik olarak değiştirebilecek ve epik bir kahramana dönüştüğü macerasında ona yol gösterebilecek.

Oyuncular Mickey’ye verilen gücü kullanırken, oyunun önemli bir dinamiği olan “Oynanış Şekli Önemlidir” konseptini keşfedecek ve Mickey’nin hikayesinin gidişatına etki edebildiklerini fark edecekler. Oyunun yapımcısı Warren Spector tarafından oluşturulmuş bu yenilikçi oynanış tarzında, oyuncular içlerinde yer aldıkları dünyada olan biteni, hikayeyi ve farklı zorlukları verdikleri kararların neden olduğu sonuçlar üzerinden tecrübe edebilecek.

Epic Mickey ile tanışmaya az kaldı
Oyunda, boya ve boya çıkarıcı kullanarak dünyayı değiştirmek, yeni yollar oluşturmak veya engelleri kaldırmak mümkün. Ayrıca dost veya düşmanlar ile etkileşime girebilir, fırçayı kullanarak düşmanları etkisiz hale getirebilir, dostlarına yardım edebilirsin. Oyunda klasik platform öğeleri içeren bölümler ile alternatif Disney dünyasında yolculuk yapılabilecek. Bu bölümler Mickey Mouse’un eski çizgi filmlerinden esinlenerek oluşturuldu.

Disney Epic Mickey sadece Nintendo Wii konsolunda 26 Kasım’dan itibaren satışa çıkıyor.

- Basın Bülteni
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.05.2024 00:11
Kalan Karakter: 300 Gönder
Epic Mickey ile tanışmaya az kaldı
İlginizi Çekebilir