Epic Mickey

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Mickey'yi hiç unutmadık ki...
Disneyland’in en sevilen karakterlerinden bir tanesi de Mickey Mouse. Sevimli faremiz, oyunlarda başrol oynayabilecek yeteneğe ve karizmaya fazlasıyla sahip. Bu sihirli dünyanın önemli isimlerinden Warren Spector da bunu en iyi bilenlerden birisi olacak ki; ekibi Junction Point Studios ile birlikte yepyeni bir Mickey Mouse yapımı üzerinde çalışıyorlar. Wii için hazırlanmakta olan Epic Mickey, eğlenceyi destansı olarak sunmayı amaçlıyor.

Fırça darbeleri
Olaylar, Cartoon Wasteland ismi verilen ve kullanılmayan Disney öğelerinin barındığı bir dünyada geçiyor. Bu dünya, aslında büyücü Yen Sid tarafından yaratılmış, geçiş kapısı olarak da Mickey’in gerçek dünyada bulunduğu evin aynası tayin edilmiştir. Mickey, bir gün merakına yenik düşerek Cartoon Wasteland’e göz atmak ister. İçeri girer ve etrafı kolaçan ederken bir boya kutusunu düşürür. Bu sırada Yen Sid de orada olduğunu fark eder. Daha da kötüsü ise; bu döktüğü boyalar, Phantom Blot isminde kötü bir karakter yaratır ve Mickey’nin kardeşi, tavşan Oswald’ı da Cartoon Wastelend’e hapseder. Artık Mickey’nin amacı, buradan kendisiyle birlikte kardeşini ve diğer masum Disney yaratıklarını da kurtarmaktır.

Epic Mickey

Epic Mickey, alışılagelmiş platform düzeneğini takip etmenin yanında, üzerine RPG öğelerini de ekleyecek. Hikâye içerisinde ilerlemek için tekdüze yollar kullanmamıza gerek yok. Görevleri istediğimiz şekillerde yerlerine getirebilecek, kendi çözümlerimizi üretebilecek, ancak bunu yaparken neden-sonuç ilişkilerine de dikkat etmemiz gerekecek. İşte burada RPG öğeleri devreye giriyor. Ana ve yan görevlerimiz doğrultusunda, bizden yardım isteyen karakterlere yardımcı olup-olmamak bizim elimizde. Yardımcı olursak, çeşitli bonuslarla ödüllendirilecek ve saygınlık kazanacağız. Yardım etmediğimiz zaman yolumuza istediğimiz gibi devam edebileceğiz, ancak buna göre de saygınlığımız düşecek. Hero, Neutral ve Scrapper olmak üzere 3 tane saygınlık derecesi var ve bize yansıtılan davranışlar, bunlara göre şekillenecek.

Mickey’nin elinde çok amaçlı fırçası olacak. Bununla birlikte, çevrede objeler yaratabilecek ya da yok edebileceğiz. Öyle ki, daha önce yarattığımız bir nesne ya da yaptığımız hareket, bizi boss dövüşlerine girmekten bile kurtarabilir. Bu yüzden, aslında platform olmasına rağmen Epic Mickey sık sık bizi düşünmeye sevk edecekmiş gibi duruyor. Emergnet Games’in Gamebryo motorunu kullanacak olan yapım, 3 boyut ağırlıklı olarak tasarlanıyor. Yine de bazı geçişlerde kamera 2 boyutu da kullanacak ve hatta siyah beyaz film şeridi şekline bile geçebilecek.

Üçlemeye hazırlık
Warren Spector, yapımın trilogy şeklinde tasarlanacağını belirtiyor. Yani bizleri, bunun dışında 2 tane daha Epic Mickey oyunu bekliyor olacak. Diğerleri ne zaman gelir henüz bilinmez, ancak ilk Epic Mickey ile tanışma zamanımız Eylül 2010 olarak belirtiliyor. Junction Point Studios tarafından yapımı gerçekleştirilen oyunun dağıtımı, Disney Interactive Studios tarafından gerçekleştirilecek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 22:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Mickey

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×