Epson EB-U42

Epson EB-U42

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 19.02.2018 - 17:24
Epson EB-U42 model projektörü oyun oynarken kullandık

Epson EB-U42'i inceledik! Günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte görüntüleme teknolojilerinde de büyük değişiklikler meydana geldi. Günümüzde görüntü almak için genellikle LED, LCD, OLED gibi paneller kullanılıyor olsa da, çok çok uzun yıllardır bizler ile birlikte olan ve kendine has avantajları ile vazgeçemeyeceğimiz bir teknik daha bulunuyor, bu tabii ki projektörler.

Epson EB-U42 Video İnceleme

Epson ise günümüzde projektör üretimi yapan en güvenilir markalardan biri. Bizler de bugün Epson'un orta-üst segmentte konumlandırabileceğimiz yeni projektörü EB-U42'yi inceliyoruz.

Öncelikle projektörün tasarımından bahsetmek istiyorum. FullHD bir projektöre kıyasla, boyut bakımından çok daha küçük olan Epson EB-U42, çok fazla yer kaplamıyor ve ağırlığı da ideal seviyede, her ne kadar projektörler sık taşınan cihazlar olmasa da, arkadaşınız evine gidip yanınızda projektörle sinema keyfi yapmak isterseniz, Epson EB-U42 size çok zorluk çıkarmayacak bir ürün. 

Tasarımı geçip teknik özelliklere girelim. Öncelikle en önemli özelliğimiz projektörümüzün FullHD olması. 1920 x 1200 piksellik çözünürlüğe sahip olan Epson EB-U42, uygun mesafeden 300 inç büyüklüğe kadar görüntü yansıtabiliyor. 15.000'e 1'lik kontrast desteği ile renkleri ve siyahları gerçeğe yakın şekilde gösterebilen EB-U42, görüntü kalitesi olarak beklentilerimizi karşılamayı başardı. Özellikle bazı renklerdeki canlılık gerçekten şaşırtıcı derecede başarılıydı. Mavi renk performansı ise gözlerimize bayram ettirdi diyebilirim. Blue Earth II fragmanında okyanus görüntüleri mükemmeldi. 

Epson EB-U42

Epson EB-U42, kullanım ömrü tarafında da iddialı. 10.000 saatlik lamba kullanım ömrü sunan Epson'un yeni projektörü, ortalama 5 yıl boyunca projektörün keyfini yaşayabilir. Ancak 10.000 saatlik ömrün tasarraf modu için geçerli olduğunu belirtelim. Full parlaklık mod'unda EB-U42 6.000 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Projektörün yenileme hızı ise 192 Hz ile oldukça yüksek, renk reprodüksiyonu ise 1.07 milyar renkten oluşuyor.

Projektörün yazılımı ve üzerindeki ayarlar ise oldukça kolay, basit bir şekilde focus ve keystone ayarlarınızı üzerindeki ayar kaydırağı ile yapabiliyorsunuz. Menü içerisinde ise video incelememizde gördüğünüz gibi diğer ayarlar sade bir şekilde karşınıza çıkıyor. Menülerin tasarımı ve kullanımı ise oldukça kolay.

Epson EB-U42

Uzun lafın kısası Epson EB-U42  özellikleri ile beklentilerimizi karşılamayı başardı. Renk performansı ve netliği ile kaliteli bir deneyim sunan projektör, özellikle ev kullanımı için ideal. Eğer siz de devasa ekranda oyun oynamak, film izlemek istiyorsanız, Epson EB-U42 beklentilerinizi karşılayabilecek bir ürün olmuş.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 14:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.05.2019 18:18
Epson eb u 32’den farkı var mı?
Film, oyun görüntü kalitesi aynı olur mu yoksa u42 daha mı iyi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2018 21:24
buna 4000 tl vereceğime 55" 4K TV alırım daha iyi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Vorador
Vorador 19.02.2018 18:55
Beni yıllardır projeksiyondan soğutan en önemli şey lamba ömrü olayı. Artık çözün bu olayı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×