Eski Need for Speed oyunları dijital mağazalardan kaldırılıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.06.2021 - 11:45
EA Games yaptığı açıklama ile eski Need for Speed oyunlarının dijital mağazalardan kaldırılmasının yanı sıra sunucuların kapatılacağını da duyurdu.

Oyun dünyasının en köklü yarış serilerinden biri olan Need for Speed serisinin eski oyunlarının dijital mağazalardan kaldırılacağı ve artık satın alınamayacağı duyuruldu. EA Games tarafından yapılan açıklamaya göre dijital olarak satın alamayacağımız bu oyunların online taraftaki sunucuları da kapatılacak ve oyunlar tam anlamıyla rafa kalkmış olacak.

Eski Need for Speed oyunları dijital mağazalardan kaldırılıyor

Listeye baktığımızda Need For Speed: Carbon, Shift, Shift 2: Unleashed, Undercover ve The Run gibi oyunların dijital mağazalardan kaldırılacağını görüyoruz. Açıklamada Xbox live ve PSN dışında diğer online mağazalardan da kaldırılacak ibaresine yer verilmiş. Yani bu mağazalar dışında muhtemelen PC tarafında bilinen diğer mağazalardan da oyunların kaldırılacağını söyleyebiliriz. Yapılan açıklamada belirtilen oyunların 31 Mayıs tarihi itibari ile artık satın alınamayacağı belirtilmiş. 

Eski Need for Speed oyunları dijital mağazalardan kaldırılıyor

Bu oyunlara sahip olanlar ise hali hazırda oynamaya devam edebilecek ama online taraftaki özelliklerden de 31 Ağustos itibari ile faydalanılamayacak. Yine de Steam'e baktığımızda listedeki çoğu oyun yer almasa da Shift gibi oyunların hala listelendiğini görüyoruz.

EA Games yetkilileri yaptığı açıklamada mevcut oyunların fişinin çekilmesinin hiçbir zaman kolay olmadığını ama serinin geleceği ve yeni oyunlara odaklanabilmek için bunu yapmak zorunda olduklarını belirtmiş. 2020 yılında Criterion'a emanet edilen yeni bir Need for Speed oyunu haberleri gelmişti. Muhtemelen EA Play etkinliğinde bu yeni oyunu görme ihtimalimiz oldukça kuvvetli diyebiliriz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2021 12:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 11:52
Need For Speed: Carbon hala deli gibi oynuyoruz yaa ne alaka ? Carbon bence undergrounddan sonra en iyi oyun bana göre
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2021 15:54
Her yaptıkları yeni oyunu eskiler ile karşılaştırdığımız için kaldırıyor. EA resmen diktatörlük kurmuş bilinen gerçek tarihi unutturmak istiyor. Oyun sektörüne demokrasi getirmek için tek şirket dönemini de görürüz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2021 18:38
Ya ne halt yersen ye EA artık senin oyunlarını umursamıyorum ne kadar başarılı olursa olsun! Senin bu kıt kafan değişmedikçe ne oyuncular için ne oyun yapımcıları için özgürlük söz konusu değil. Yeni Battlefield'ı da almayacağım sırf bu sebepten. İki telif hakkı ödemek zor geliyor koskoca şirkete.
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2021 14:22
Zaten korsancısın sen. Görende orjinal oyun alıyorsun sanacak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2021 14:54
ne diye fişini çekiyorlar ki? sanki oyun listeleme limiti var dijital store'larda. Tamam online özelliklerini kapat ama isteyen single oynayabilsin, nostaljisini yapsın.
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2021 22:02
Muhtemelen destek de vermeyecekler onun için kaldırıyor olabilirler
Kalan Karakter : 300 Gönder
Eski Need for Speed oyunları dijital mağazalardan kaldırılıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×