Esports.com, Borussia Dortmund ile partnerlik anlaşması imzaladı

Furkan Güler
Furkan Güler 2.07.2018 - 16:22
eSpor sektörü günden güne büyüyor.

Espor'un gelişimi anlamında global anlamda yeni bir partnerlik daha duyuruldu. Dünyanın en büyük futbol kulüplerinden bir tanesi olan Borussia Dortmund, eSports.com'la partner olduğunu açıkladı. Hali hazırda geride bıraktığımız dönemlerde eSpor'un her dalına giriş yapan Borussia Dortmund, bu hamlesiyle birlikte kulübün geleceğini şekillendirmeye başladı diyebiliriz. Dünyanın hızlı gelişen akımlarından bir tanesi olan eSpor için yıllardır geleceğin spor dalı deniyor. Bu akıma sessiz kalmayan en büyük kulüp olma ayrılacağına erişen Borussia Dortmund, bakalım eSpor anlamında daha nasıl yatırımlar yapacak.

Borussia Dortmund, esports.com ile partner oldu

Ülkemizin önde gelen kulüplerinden olan Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın da yatırım yaptığı eSpor, şu anda League of Legends ve CS:GO üzerinden yürütülmekte. Valve'ın destekleri sayesinde canlandırılan DOTA 2 ise kendi kitlesini çoktandır oluşturmayı başardı. Ayrıca yine geçtiğimiz dönemlerde Epic Games'in, Fortnite için yaptığı 100 milyon dolarlık eSpor yatırımı, pazarın bir anda büyümesine sebep verdi. Battle Royale türünün en çok oyuncuya hitap eden yapımı olan Fortnite'ın hükümdarlığı, kısa sürede LoL'ü geride bıraktı.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 15:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
Esports.com, Borussia Dortmund ile partnerlik anlaşması imzaladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×