1/8

Everquest 2

Başar Özcan
Başar Özcan 3.06.2010 - 12:31
Everquest denilince aklınıza neler geliyor?

Everquest denilince aklınıza neler geliyor? Bu isim telaffuz edildiğinde neler hissediyorsunuz? Çoğu kişi bu isim söylendiğinde 3 Boyutlu ve görsek grafik bakımından en üstün olan devasa online oyunu hatırlıyor. Çıktığı dönemde tüm rekorları alt üst eden EQ’yu. Türkiye’de çok oynanmamasına karşın oldukça fazla fanatiği vardı ve dünya çapında deli gibi oynanıyordu. Kendine tahsis edilen yüzlerce makine ile deli gibi çalışan EQ bir zamanın unutulmayanları arasına girdi. Hala oynanabilen oyun şu anda bile oldukça güncel biçimde yaşatmaya devam ediyor.

Peki Everquest 2? İşte bu devrim. Siz de devrime hoşgeldiniz. Gerçek sanatçılar tarafından seslendirilmiş oyun içi karakterler, zamanımızın ötesindeki modellemeler. Her şeyiyle yeni bir başyapıt, yeni bir rekor. En çok satan ve oynanan oyunlar listesinde World of Warcraft’tan sonra ikinci. Devamlı güncelenen dünyası ile en çok keyif veren mmorpg. Ayrıca yapay zeka derdinin olmayışı da cabası. Kısacası devrim yaratan Everquest 2 ve ayrıntılıları.Hepsi bu yazıda sizi bekliyor.

Peki nasıl birşey bu Everquest2? EQ1’den neler aldı, neler götürdü acaba? En başta yeni şehirleri ve yeni mekanları önümüze sunuyor. Devamlı yenilenen mekanlarda kimi zaman kendimizi level aytlamaya çalışırken, kimi zaman ise arkadaşlarımızla eğlenmek için gezerken buluyoruz. Kimi zaman bir görev alıp grubumuzu topluyor görevi yapıp ekstra level puanı, deneyim ama en önemlisi arkadaş kazanıyoruz.

Eq’da şu anda en fazla 50. level olabiliyoruz. Gerçi o noktaya gelene kadar epey bir oynamak zorunda kalacaksınız. Ama 50.levelda emekli olacağım diye üzülmeyin çünkü o levelde bile hiç gitmediğiniz yeni mekanlar keşfedebiliyor ve hiç karşılaşmadığınız yaratıkları kesebiliyorsunuz. Ucu açık bir dünya yaratıldığı için her an yeni birşey bu dünyaya ekleniyor. Devamlı güncellenen içerik ile oyuna bağlanıyorsunuz. Yinede level kasmadan olmaz diyorsanız, Sony çok yakında level seviyesini arttıracağını, yeni meslekler ekleyeceğini açıkladı. Ayrıca 6 ayda bir çıkacak olan ekstra genişleme paketleri ile devamlı gündemde olmayı planlıyorlar. Kısaca bir başladınız mı, bırakması çok zor olan oyunlardan biri.

Başlarken ne olsam...
Başlarken insanlar çok iyi karar veremez. Çünkü önce oyunun mekaniğini çözmek ister bu yüzden başlarken herşeyi çözebileceğiniz bir karakter seçmeye bakın. Bir süre sonra mantığı kaptığınızda yeni bir karakter ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×