Everybody's Golf 2

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Herkes için Golf
Platformlar PSP
Everybody's Golf 2
  • Yapımcı - Yayıncı Clap Hanz Limited - SCEE
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 77
Artılar Grafikler, oynanabilirlik
Eksiler Önceki yapımdan çok farklı değil
Dünya genelinde daha çok kalburüstü kitlelerin sporu olarak anılan Golf, ülkemizde de her kesime hitap etmeyen bir aktivite olarak boy gösteriyor. Karşıdan bakıldığında da biraz yabancı kaldığımız bu spor, çoğumuza çok da lüzumlu olmayan, bir o kadar da zihinlerimizde sanki spor yapılmıyor imajı uyandıran bir aktivite ne yazık ki. Bunun büyük bir nedeni de ata sporlarımıza çok yakın olmamasından kaynaklanıyor olsa gerek. Bununla birlikte sporun aslı olmasa da, mini golf oynama şansını yakalamış azınlıklardan biriyim. Bu bakımdan golf’un, özellikle arkadaşlarla yapılan bir grup aktivitesinde sanılandan oldukça fazla keyif verdiğini söyleyebilirim.

Ata sporu

Everybody’s Golf 2, adından da anlaşılacağı üzere herkes için golf kavramı üzerine yoğunlaşan bir oyun olmuş. PSP platformunda zaten karmaşıklığa yer olmadığı gibi, yapım sayesinde uzak kaldığımız bu spor için oynanabilirlik de böylece yüksek tutulmuş. Basitlikteki formül ise, aksiyon tuşu olarak temelde X’in kullanılması ile sağlanmış. Ekranın ortasında yer alan metre aracını kullanarak vuruş gücü, vuruş başarısı gibi özellikler X kontrolüne atanarak karmaşanın önüne geçilmiş. Gerçek bir golf oyunu, elbette bir metre ve tek bir tuş kumandası ile özetlenebilecek kadar basit değil. Ancak söylediğimiz üzere, yapım bunu sizin için basitleştirme yoluna gitmiş. Oyun için basit, ancak sığ değil açıklaması oldukça yerinde olacaktır. Zira oynanabilirlikteki derinlik, firmanın PSP platformunda ikinci bir oyun daha çıkartmasına yetecek kadar dolu. Temel aksiyonlar X ile yerine getirilebilirken, ilerledikçe kitli olan daha gelişmiş atışlar daire ve üçgen tuşlarını da kapsayan farklı biçimlere bürünüyor.

Standart sayabileceğimiz atışlar dışında, birde "Süper Spin" atışları olarak anılan özel atışlar bulunmakta. Birkaç tuşa aynı anda basmayı gerektiren Süper Spin atışları için daha çok basit kombinasyonlar kullandığımızda söylenebilir. Daha önce kapalı olan atışlar, oynanabilir olacakları bir sonraki oyunun yükleme ekranında da, nasıl kullanılacaklarına dair tiyolar içeriyor. Bilgilendirildiğimiz yükleme ekranlarına ait görüntülere, daha sonra Options menüsünden erişmek de mümkün. Everybody’s Golf 2 içeriğinde 10 farklı karakter barındırıyor. Her biri farklı yetenek ve özelliklere sahip olan karakterlerden oyun başında yalnız ikisi oynanabilir konumda geliyor. Daha yetenekli karakterler ilerleme kaydettikçe açılabildiği gibi, aynı zamanda Challenge Play modunda yapılan turnuvalarda kazanılan kartlardan çıkan ödüller ile de karakterlerimiz geliştirilebilmekteler. Ayrıca bu ödül kartlarından özel turnuva davetiyeleri de çıkması muhtemel.

Challange modu içeriğinde tropik ada, çöl, dağlı kar gibi temalara sahip toplamda on iki oynanabilir pist barındırmakta. Yapımda ayrıca Stroke Play, mini oyunlar, eğitim-çalışma modu gibi alternatif oyunlara da ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda oynanabilir bölüm dışında bir diğer dikkat çeken kısım da Multiplayer. Önceki yapımda bulunmayan internet üzerinden oynama şansı, 16 kişiye kadar verilen destek ile de oldukça iyi görülüyor. Zira piyasada 16 kişiyi aynı anda PSP platformunda buluşturabilen yapım yok denecek kadar az. Genel olarak baktığımızda Everybody’s Golf 2, ışıldayan grafikleri, renkli karakterleri, etkileyici kamera açıları ve gerçekçi golf fiziği ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 02:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Everybody's Golf 2

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×