EyeCreate

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Fotoğraf ve videolarınızı efektlerle süsleyin!
Son yıllarda standartlaşan dijital resim ve video formatları, birçok editleme imkanını da biz kullanıcılara sunuyor. Özellikle bilgisayar sahipleri için birçok görsel düzenleme yazılımı mevcut. Ancak konsol sahipleri için şimdiye dek bu imkanlar kısıtlıydı. Sony Computer Entertainment tarafından geliştirilen ve bir PlayStation 3 aparatı olan EyeCreate, konsol sahiplerine resim ve video düzenleme fırsatı tanıyor.

Kabaca EyeCreate’in özelliği şu: PlayStation 3’e bağlı kamera sayesinde görüntü alırken, görsele birbirinden eğlendirici efektler yerleştirebiliyorsunuz. Ancak bunun için PlayStation Eye’a, yani kamera cihazına ihtiyacınız var. Bağlantıları kurup, EyeCreate’in diskini taktıktan sonra, “Capture” ve “Edit”ten oluşan iki başlık karşınıza çıkıyor. İlk adımınız Capture olmalı. Burada video kaydetip ya da resim çektikten sonra soluğu Edit bölümünde alarak, düzenlemeler yapıyoruz.

EyeCreate
"EyeCreate'i kullanmak için, PlayStation Eye'a ihtiyacınız var."

Capture seçeneğindeyken özel efektler, Color Filters, Distortions, Art Filters ve Motion Trails adlı dört başlık altında gözüküyor. Buradaki efekt alternatiflerini kullanarak, birbirinden ilginç görüntüler elde edebilirsiniz. Kullandığınız efektlerin üzerine bir diğer başlıktaki efekti de yerleştirebilir ve bu sayede yaratıcılığınızı da ortaya çıkarabilirsiniz. Yarattığınız tablonun resmini çekebileceğiniz gibi, videosunu da alabilir, hatta aldığınız farklı videoları art arda dizerek, klip oluşturabilirsiniz. İşte bu noktada “Capture”dan çıkıp, “Edit” başlığına müracaat etmeniz gerekiyor. Bu bölümde, var olan resim ya da videonuz üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Yalnızca PlayStation Eye ile kullanılabilen EyeCreate’i kullanırken, eğer mikrofonunuz varsa, sesli kayıt da almanız mümkün. Eğer Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 3 için bir görsel düzenleme programı arıyorsanız, EyeCreate bunu bir nebzeye kadar başarıyor fakat asıl amacı, bunu yaparken eğlenceli enstantaneler yakalamanızı sağlamak. Yani profesyonel işler çıkarmak yerine, ekrana bakıp bakıp güleceğiniz görseller yaratmanıza olanak tanıyor. Eğer arkadaşlarınızla toplandığınızda EyeCreate’i çalıştırırsanız, bir süre epey eğleneceğinizi tahmin etmek zor değil.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 08:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
EyeCreate

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×