1/2

EyeToy

Ozan Demiröz
Ozan Demiröz 3.06.2010 - 12:31
Sony'nin yeni interaktif eğlence sistemi EyeToy oyun dünyasında yeni bir kapıyı aralıyor.
Platformlar PlayStation 2, PlayStation 2
EyeToy
  • Yapımcı - Yayıncı SCEE - SCEE
Merlin Puanı 0
22 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%83
Artılar -
Eksiler -

Elektronik eğlencede devrim başlıyor!

Geleceğin eğlencesine günümüz penceresinden bakmak bu olsa gerek. Geçen yıl E3'te duyurulan ve Sony tarafından geliştirilen EyeToy: Play sistemi bize interaktif eğlencenin kapılarını ardına kadar açıyor! Artık herkes oyun oynayabilecek!( Konsol düşmanı babalar bile:)

SCEE'den Dr.Richard Marks bir PS2'ye webcam takıp neler yapabileceğini araştırırken, fikri benimseyen Sony kısa sürede bu interaktif eğlenceyi oturma odamıza getirdi. Özellikle karışık oyun kontrollerinden çekinen, öyle her kallavi oyunu oynayamayan küçükleri ekran başına kilitleyecek sistem, sınırları zorluyor.

EyeToy'u ilk aldığımda arkadaşlarımın 'hımm bu ne be', 'aç hele içinden ne çıkacak' homurtuları arasında oyunu ve webcam'i kutusundan çıkarıp PS2'mize bağladık. İlk ekran görüntüsüyle adeta şok geçirdik. Vücut hareketlerimizi algılayan ve ona göre seçilebilen menüler. Hemen tutorial bölümüne kısa bir giriş yaptık. Yaşlı bir adamın bize EyeToy'u nasıl kullanacağımızı anlatması hepimizi kopardı. Kullanım oldukça basit olduğundan tereddütsüz oyuna daldık.

Herkes oynayacak...Oyna!!!

EyeToy, kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir sistem. Televizyonun üzerine ortaya gelecek şekilde konumlandırdığınız webcam'i ekranda belirtilen açıya göre ayarlıyorsunuz. Yalnız dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Odada yeterli ışığın bulunması ve kameradan iki metre ilerde olmalısınız. Gerisi çocuk oyuncağı, ekrana görüntünüz geliyor ve el sallamak kaydıyla menüler arasında özgürce dolaşabiliyorsunuz.

Listede bizi bekleyen tam 12 farklı oyun bulunuyor. Oyuna başlamadan fotoğraf çekme kısmı var. Sizler mutlu, kızgın ve salak pozlar verip profilinizi yaratıyorsunuz.

Sistemin çalışma mantığı...

EyeToy basitçe üzerinde hareket algılayıcısı ve mikrofonu olan bir Webcam. Oyuncunun pozisyonu ekran üzerinde belirleniyor ve yaptıklarınıza göre sizi algılayabiliyor. Aslında konsollarda kullanılan Joystick'lerden çok daha basit bir sistem, ancak sonuçları inanılmaz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×