F.E.A.R.2: Reborn

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Alma, aklımı alma
Platformlar PC
F.E.A.R.2: Reborn
  • Yapımcı - Yayıncı Monolith - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
14 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%65
Artılar Aksiyon
Eksiler Bir süre sonra sıkıyor ve kısa oyun süresi
Yeni nesil konsollar ve oyunlarla birlikte DLC’ler de hayatımıza iyiden iyiye girdi. Oyun ömrünü biraz daha uzatan, yenilikler ekleyen DLC’lerin bazıları parayla satılırken, bazıları ise bedava olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Ancak ücretli olanlar daha çok ağırlıkta. Son dönem DLC modasına F.E.A.R. 2 de katıldı, aman ne kadar iyi yapmış diyerek, bu malum hikayeye biz de dalalım.

Yeniden doğuşun basit öyküsü

F.E.A.R. 2: Reborn adındaki eklentide Replica askeri olan Foxtrot 813’ü yönetiyoruz. Adamımızla hareketli bir girişten sonra klasik Fear atmosferi içinde ilerliyoruz. Tabii ki her şey güllük gülistanlık değil. Doğaüstü güçler devreye giriyor ve 813 bir süre sonra iyice kafayı kırıp, yanında çarpıştığı Replica askerlerini de öldürüyor. İlerliyoruz, rakipler hücum ediyor, onları öldürüyoruz, sonra gene halüsinasyonlar, gene düşmanlar ve finalle DLC’yi noktalıyoruz. Bir paragrafta aslında tüm hepsi kısaca özetlenebilir. “Neden?” diye soracak olursanız, çünkü birkaç yeni mekan da içeren eklenti; son derece kısa, sıkıcı ve içeriğinde ana oyundan farklı bir nokta da sunamıyor.

F.E.A.R.2: Reborn

Tabii DLC’ler kötü olabiliyor. Mesela Mass Effect’in son DLC’si “Pinnacle Station” bir RPG oyununu, saf aksiyona dönüştüren kötü bir eklentiydi. Bunun gibi başka örnekler de var. Reborn da ne yazık ki bu zincirin yeni halkası olmuş. İşin arkasında Monolith’in kendisi var. Başka bir firma yapsa gene “Yapımcılar farklı” diyerek gene es geçebilirsiniz, ama Monolith olunca insan yadırgıyor. Reborn’da hiç iyi şeyler de yok mu? Aslında iyi demesem de klasik Fear mekaniği, suyun yolunu bulduğu gibi kendi halinde işliyor. Aksiyon tam gaz. Çatışmalara girdikçe, etraf yıkılıyor, kan gövdeyi götürüyor. Aksiyonun tatminkar yapısı kendini korumuş. Fakat tüm bunlar nereye kadar? Bir süre sonra yapılanlar kendini tekrar ediyor. Mekanlarda az biraz değişiklik oluyor, ama monotonluk yağmuru gene yağıyor.

Buradan buraya

En başlarda gerilim olacak, korku olacak diye başladığım Reborn beni daha sonraları sıkmaya başladı. O gerilim duygusu yok oldu. Oynamaya devam ettim, ancak DLC beklediğimden daha kısa sürdü ve bitti. Hatta kendi kendime daha önce içimden geçirdiğim “Acaba ne kadar sürecek bu kasvet?” derken, cevabımı da almış oldum. Ne yazık ki F.E.A.R. 2: Reborn beklenenden daha kısa sürüyor ve bitiyor. Neredeyse 1 saat içinde macera sonlanıyor ve “Ne oldu şimdi?” sorusuyla kapanışı yapıyorsunuz. Ana oyuna paralel giden hikaye fena sayılmaz. Aksiyon var, ama fazlasını beklemeyin. Reborn, Steam üstünden 10$ fiyatla satılıyor, fakat ücretinin karşılığını tam olarak veremiyor. Eksik olmuş.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 17:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
F.E.A.R.2: Reborn

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×