1/2

F.E.A.R. 3

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Korku, derinden gelir!
Çok eski değil, daha 2006 yılında gelmişti Alma ve lanetli ordusu. İnsan veya yaratık fark etmeksizin oldukça fazla ölüm gerçekleşti. Farklı karakterlerin gözünden, farklı noktalardan defalarca dahil olduk bu mücadeleye. Alma pes etmedi. F.E.A.R., hastalıklı bir ruhun, şirin, ama korkutucu bir kızın bedeninde hayat bulduğu, insanı her daim rahatsız edebilecek düzeyde bir oyundu. Yeniden harekete geçmek için vakit yaklaşıyor.

F.E.A.R.'ın yakın geçmişine göz atarsak; Monolith önderliğinde doğan yapım, öncelikle PC platformu için boy göstermiş, özellikle yapay zekâ ve fizikleriyle göz doldurmuştu. Yetkililer, kısa süre sonra oyunu konsollar için de hazırlamaya karar vermiş, yapımcı ile yayıncı firma arasında yaşanan sorunlar nedeniyle iki adet eklenti paketini TimeGate Studios hazırlamıştı. Başlı başına yeni bir oyun beklenirken F.E.A.R.'ın isim hakları Sierra'da kaldı, Monolith de Project Origin ismiyle ortaya çıktı. Kısa süre sonra tarafların anlaşması neticesinde, son oyunun adı da F.E.A.R. 2: Project Origin olarak son halini almış oldu.

F.E.A.R. 3


Yeni kan


Ek paketler beklenildiği gibi ilgi görmemiş, orijinal oyundaki en büyük eksiklik olarak da mekân tasarımlarının kendini tekrar etmesi gösterilmişti. F.E.A.R. 2'yi bunun bilincine sahip olarak geliştiren yapımcılar, oyunun çıkmasının ardından tekrar sessizliğe gömüldü. Alma hâlâ hayattaydı ve bazı şeyler eksikti sanki. Yeni oyuna dair ilk dedikodular geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı, kısa süre sonra da resmi duyuru geldi. Böylelikle ilk şokla karşı karşıya geldik; F.E.A.R. 3'ü Monolith hazırlamıyor. Yeni macerayı, daha önce F.E.A.R.'ın konsol sürümlerini hazırlayan Day 1 Studios geliştiriyor. Bakalım bu değişiklik, seriye nasıl bir hava katacak?

Warner Bros.'un başkanı Martin Tremblay, "bu yeni oyunun, orijinal F.E.A.R.'ın köklerine sadık kalacağını, ama bu kez insanları daha heyecanlı ve zor bir oynanışın beklediğini" söylüyor. Yeni macerada yine en büyük düşmanımız olarak Alma var, ancak yalnız değil; yanında iki de oğlu bulunuyor; Point Man ve Paxton Fettel. Point Man, genetik olarak fazlaca gelişmiş bir süper asker.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×