F1 rezaleti

Ömer Hakan Şimşek
Ömer Hakan Şimşek 3.06.2010 - 12:31
F1 rezaleti
F1 tarihi dün yapılan Indianapolis yarışında bir ilke şahit oldu. Cuma günü Toyota takımından Zonta'nın alıştırma turlarında lastiğinde yaşanan problemin cumartesi günü Ralf Schumacher'in başına gelmesi ve yaşanan kaza ile gözler lastik üreticisi Michelin'e döndü. Hemen konu üstünde yapılan incelemeler sonucu Michelin lastiklerinde problem olduğunu, bu şekilde yarışmanın güvenli olmayacağını açıkladı.FIA kurallarına göre lastik değişminin yapılamaması ve Michelin'in lastikleri yenileriyle değiştirme isteklerine bu yüzden hayır denmesi sonucu dünkü yarışa Michelin lastik kullanan 7 takım - 14 araç katılmadı. Formasyon turunun ardından 14 aracın garajlara çekilmesiyle beraber Bridgestone lastik kullanan 3 takım - 6 araç yarışa devam etti. Seyirciler de piste çeşitli maddeler atarak ve yarışı terkederek durumu protesto ettiler. Yarışdan ziyade pazar gezisi gibi devam eden yarışı Michael Schumacher kazanarak Ferrari takımı ciddi bir avantaj elde etmiş oldu. Minardi ve Jordan pilotları ise ilk defa puan alabildiler.

Yarışın bitmesinin ardından tüm dünya bundan sonra olacakları konuşuyor. Yarışa çıkmayan takımlara ne ceza verileceğinden, Amerika'daki katı kanunlar ve tepki yüzünden F1'in Amerika geleceğinin ne olacağına kadar bir çok konu tartışılıyor. Birçok komplo teorisinin de konuşulduğu ortamda ne olacağını bizde sabırsızlıkla bekliyoruz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 08:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
F1 rezaleti

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×