1/25

F1'in İstanbul Macerası

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Merlin F1 pistine iniyor...
İçerik No İçerik
1 Giriş
2 Formula1'in tarihçesi
3 Pistler
4 Pilotlar
5 Kurallar
6 İstanbul Pistini tanıyalım
7 İstanbul Park'ın özelikleri
8 Formula1 Oyunları
9 F1 oyunları için güzel bir direksiyon
10 F1 Sözlüğü
11 Bunları biliyor muydunuz?

Emeği Geçenler:

Aykut Göker
Arda Gündüz
Emre Günen
Hüseyin Karaca
Erdem Maşlak
Murat Oktay
Ömer Hakan Şimşek

Hız ve adrenalinin buluşma noktası, motorsporlarının en hızlısı ve en gözdesi Formula 1 artık ülkemizde. 60’lı yıllardan bu yana dört tekerli yarış araçlarının en hızlılarını içinde barındıran bu yarış organizasyonu dünya üzerinde milyonlarca insanı da ekranları başına topluyor. Ülkemizde uzun yıllardır pek fazla bilinmeyen, hatta haberlerde dahi adı sanı duyulmayan bu prestijli spor organizasyonunun sonuna Türkiye’ye geliyor olması büyük gurur kaynağı.

Hayaller gerçek oldu

Yıllarca, yabancı spor kanalarından takip etmeye çalıştığımız Formula 1’in Türk Televizyonlarında naklen yayınlanmasına başlanıldığı andan itibaren pek çok insan tarafından önce merakla, daha sonra ise heyecan ve tutku ile takip edilmeye başlandı. Internetin yaygınlaşması ile daha çok bilgi sağibi olmaya başladığımız Formula 1’in Türkiye’deki seyirci potansiyeli çığ gibi büyüdü. Pek çok forum sitesinde alt başlık olarak açılan Formula 1 bölümlerinde hep ortak bir düşünce vardı: “Acaba Türkiye’de bir pist yapılabilir mi?”

Önceleri sadece bir hayalden ibaret olan Türkiye’deki Formula 1 pisti artık kanlı canlı olarak karşımızda duruyor. 21 Ağustos günü hayat duracak ve tüm dünyanın gözü İstanbul Park pistinde olacak.

Merlin’in Kazanı olarak bizler de Formula 1 gibi çok büyük bir organizasyonun ülkemize gelmesine kayıtsız kalamazdık ve sizler için büyük bir Formula 1 içeriği hazırladık. Amacımız hem Formula 1 ile yeni tanışanlara, hem de hiç bilgi sahibi olmayanlar için bu spor dalını anlatmak bir yandan da pistler, pilotlar ve sporun ayrıntıları ile ilgili bilgileri dilimiz döndüğünce sizlere sunmak. Gözden kaçırdığımız ayrıntılar ya da yapmış olduğumuz hatalar varsa affola.