Facebook virüs dağıtıyor

Anıl Çağlar Saka
Anıl Çağlar Saka 10.03.2011 - 16:29
500 milyon kullanıcısıyla Facebook, her gün daha da tehlikeli oluyor
Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'un başı dertten kurtulmuyor. 2 milyon Facebook kullanıcısının bilgisayarına bulaştığı tahmin edilen virüse henüz Facebook ekibi bir çözüm bulabilmiş değil ve virüs son sürat yayılmaya devam ediyor.

Facebook virüs dağıtıyor
Peki bu virüs nasıl bulaşıyor?

Bir Facebook kullanıcısı tarafından geliştirilen uygulama, arkadaş olduğunuz kişilerin bağlantılarını beğenerek ya da farklı bir sayfada görüntüleyerek sizin de bilgisayarınıza bulaşıyor. Arkadaşınızın beğendiği resim ve bağlantıya tıkladıktan 1-2 saniye sonra farklı bir internet sitesi açılıyor ve trojan bilgisayarınıza bulaşmış oluyor. Bağlantıya tıkladıktan sonra virüs sizin de profilinizde otomatik olarak paylaşılacak ve arkaşlarınız bu bağlantıya tıkladığı zaman virüs onun da bilgisayarınıza bulaşmış olacak.

Güvenlik uzmanları, Facebook kullanıcılarının şüpheli ve erotik resim içerikli bağlantılara tıklanmaması gerektiği konusunda uyarıyor.
Yorumlar 29
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 21:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
Facebook virüs dağıtıyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×