Facebook'a büyük bir değişiklik geliyor

Facebook'a büyük bir değişiklik geliyor

Furkan Güler
Furkan Güler 12.01.2018 - 14:02
Büyük değişiklik önümüzdeki hafta gelebilir.

Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg, yakın zaman içerisinde Facebook'un daha az reklam, haber ve tanıtım gösterecek şekilde değişikliğe uğrayacağını belirtti. Zuckerberg bu tarz içerikler yerine artık kullanıcıların Facebook'ta aile ve arkadaş kaynaklı paylaşımların gösterileceğini söyledi. Diğer bir yandan Facebook'u aktif olarak kullanan kurumların da takipçiler ile etkileşim anlamında etkileneceğini açıklamalarına ekledi.

Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg, Facebook'u yine değiştiriyor.

Kullanıcıların mutluluğuna daha fazla önem vereceklerini söyleyen Mark Zuckerberg, BBC Türkçe'de yer alan habere göre "Kullanıcılardan, genel içeriklerin yani reklam, haber ve tanıtımların, haber kaynağı sayfasındaki özel paylaşımları görünmez yaptığı yönünde bildirimler aldık. Verdiğimiz hizmetin yalnızca eğlence amaçlı olmaması aynı zamanda insanların mutluluğuna odaklı olmasının sorumluluğunu hissediyoruz. Pasif bir şekilde makale okumak ya da video izlemek, her ne kadar aydınlatıcı ve eğlendirici olsalar da, kişi için iyi olmayabilir. Bu nedenle Facebook'u nasıl kurguladığımız konusunda önemli bir değişikliğe gidiyoruz." açıklamasında bulundu.

Bakalım dünyanın en çok kullanılan sosyal medyası olan Facebok'ta ne gibi değişiklikler olacak? İlerleyen haftalarda göreceğiz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 15.01.2021 18:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
agg1401
agg1401 18.01.2018 18:28
Bir yana iyi, bir yana kötü. Bakalım neler olacak?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2018 10:41
zuckerberg istifa et adam her şeyi satın alıyor sonra içine ediyor bkn instagram şimdilerde reklam dolu sayfalar açmayın korkunçlu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 18:38
Vardır bir bit yeniği.. yemezler..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×