1/3

Fahrenheit - Indigo Prophecy

Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
Her şey Lucas Kane'i New York'ta, bir kafeteryanın tuvaletinde, yarı baygın bir şekilde bulmamızla başlıyor...
Platformlar PlayStation 2
Fahrenheit - Indigo Prophecy
  • Yapımcı - Yayıncı Quantic Dream - VU Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 88
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%100
Artılar Sinematik ve yenilikçi oynanış, oynanış açısından farklı temaları birlikte sunması, müthiş müzikler ve karakter seslendirmeleri.
Eksiler Kamera ve kontroller daha iyi olabilirdi.
Oyun piyasasının resmen durma noktasına geldiği ve adamakıllı bir oyunun çıkmadığı yaz döneminin ardından nihayet kaliteli oyunlar görmeye başladık. Bu oyunlardan biri olan Fahrenheit, nam-ı diğer Indigo Prophecy sinematik havası ve yenilikçi oynanışıyla bence büyük beğeni toplayacak oyunlardan birisi olacak.

Doc’s Diner 27/01 - 00:02 AM –10° C

Her şey Lucas Kane’i New York’ta, bir kafeteryanın tuvaletinde, yarı baygın ve kendini bilmez bir şekilde bulmamızla başlıyor. Trans halinde olan Lucas’ın zihninde anlamsız sahneler beliriyor ve bedeni kendi ve bizim kontrolümüz dışında bir irade tarafından kontrol ediliyor. Lucas Kane ya da her kimse, sessizce kurbanına arkasından yaklaşıyor ve son derece vahşi bir şekilde cinayeti gerçekleştiriyor.

Sonraki sahnede Lucas Kane artık sizsiniz ve sizde o, suçluluğu ve suçsuzluğuyla. Bundan sonra olacak her şey size bağlı. Lucas’ın suçsuzluğuna inanıyorsanız cesedi klozetlerden birinin üstüne atıp kapıyı kapatmak ve olay açığa çıkmadan önce birkaç dakika kazanıp ellerinizi yıkadıktan sonra burayı terketmek en akıllıca fikir gibi, çünkü kafeteryanın barında oturan polis memuru er ya da geç buradan çıkmadan önce tuvalete uğrayacak. Bu yüzden kararınızı çabuk verseniz iyi olur.

Lucas’ Apartment 27/01 - 07:52 AM –10° C

Sabah oluyor ve uyanıyorsunuz... Oldukça kötü bir kabustu değil mi? Buna karar vermeden önce kollarına baksan iyi olur! Kolların yara bere içinde, fakat daha dikkatli bakarsan kollarında bulunan çift başlı yılan motifini görebilirsin sanırım. Peki bunun anlamı ne? Yatağım kan içinde, yoksa olanlar kötü bir kabus değil miydi? Sanki zihnimde başkasının ağırlığını taşıyorum, ve yine o anlam veremediğin görüntüler ortaya çıkıyor ve sonra yine kayboluyor. Bu şaşkınlıkla fazla vakit geçirip zaman kaybettiysen başın belada demek, çünkü polis kapıda ve zili çalıyor. Oysa kolların ve yatağın kanlar içinde, oturma odasında da seni ele verecek bir şeyler olabilir. Çok hızlı bir şekilde ortadaki delilleri kaldırsan ve kollarındaki yaraları saklasan iyi olacak. Kapıdaki ise çileden çıkmak üzere ve kapıyı kırmasına çok az kaldı. Acele et! Kapıyı bir an önce aç ve vereceğin cevaplara çok dikkat et. Şimdi her şey başlıyor...

Fahrenheit

Yukarıdaki metinler size ne kadar hissettirebildi bilmiyorum ama sanırım bu oyun bir film havasını yaşatan en iyi oyunlardan bir tanesi. Kahramanımız Lucas Kane başına gelen bu olayın ardından neler olup bittiğini anlamaya çalışırken New York şehri de anormal şekilde bir soğuk havanın etkisine girmiş ve ısı dur durak bilmeden düşmeye devam ediyor. Öte yandan dedektif Carla Valenti ve ortağı Tyler Miles’ta dün gece işlenen cinayetin izini sürüp katilin kim olduğunu araştırıyor. Buradaki önemli nokta ise bu filmin tüm baş rollerinin size verilmiş olması. Evet bu filmin yıldızı kesinlikle sizsiniz!