Fake Red Dead Redemption 2 betasına dikkat!

Fake Red Dead Redemption 2 betasına dikkat!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 19.09.2017 - 14:09
Data hırsızlığının şimdiki yöntemi popüler oyunlar.

Red Dead Redemption 2'nin betası kulağa çok hoş geliyor. Keşke oyunu çıkışından önce deneme şansımız olsaydı. Rockstar Games'den oyunun betası hakkında herhangi bir bilgi yokken, bu konu data hırsızlarını durdurmadı.

Twitter'da bulunan Read Dead 2 Beta isimli bir hesap, oyunun Rockstar Games'in resmi sayfasıymış gibi beta reklamını yapıyor. Hatta bu hesaba kanan binlerce oyuncu varmış. Resmi olayan bu beta için EGM bazı açıkları kullanıcılara anlattı. Bu sayede gelecekte bu tarz data hırsızlığına maruz kalmazsınız.

İlk olarak "Open Beta" yazısı oyunun tarzı ile eşleşmiyor. Zaten Destiny 2'nin PC betasından alınmış. Yani daha ilk bakışta fake olduğunu anlayabilirsiniz. Sayfa bir adım ileri giderek bir de mekan paylaşmış. Queens, New York'da Rockstar Games'in bir ofisi yok.

Ayrıca sayfada Rockstar'ın herhangi bir kaynağı ya da resmi bir açıklaması bulunmuyor. Hatta düzgün bir Red Dead Redemption 2 sayfasına bile benzemiyor. Rockstar Games, oyunlarına yaptığı betalar ile bilinen bir şirket değil. Stüdyonun en büyük başarılarından biri oyunu neredeyse hatasız olarak çıkartmak.

Sonuç olarak, bu tarz email ve online davetlere kişisel bilgilerinizi girmeden önce lütfen dikkat edin. Oyunun sizde yarattığı heyecanın kurbanı olmayın.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 10:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2017 13:23
Oyun zaten PC ye duyurulmadı, indirenler kesinlikle avanak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
jediozi2
jediozi2 19.09.2017 22:54
abi yazı fontlarını neden küçülttünüz hiç bir şey okunmuyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×