Fall of Liberty

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
2007'nin son dakika golü olmaya aday bir FPS
İkinci Dünya Savaşı konulu oyunların artık tam manasıyla mide bulandırdığı malum; tabii Company of Heroes, Call of Duty 3 gibi fenomenleri saymazsak. Ancak yapımcılar, halen aynı tema üzerine yoğunlaşıp, birbirinden başarısız oyunlara imza atıyor. Spark Unlimited firması da bu furyaya kendini kaptıranlardan. Daha önce konsollar için Call of Duty: Finest Hour’u hazırlayan ekip, bu kez Fall of Liberty’e odaklandı.

2. sınıf 2. Dünya Savaşı oyunları

Bilindiği üzere PlayStation 2 ve Gamecube için hazırlanan Call of Duty: Finest Hour, beklenti çıtamızın bir hayli altında kalmıştı. Eğer daha önce yaşadıklarımızı referans olarak kabul edersek, Fall of Liberty için de çok fazla ümitlenemiyoruz.

Codemasters tarafından dağıtılacak olan yapım, İkinci Dünya Savaşı üzerine alternatif bir gerçeklik kuruyor. O dönem Third Reich olarak adlandırılan Nazi İmparatorluğu’na karşı farklı cephelerde, daha önce eşine rastlamadığımız deneyimler yaşayacağımız belirtiliyor, yapımcılar tarafından. Gerçi bu tanıdık bir tanıtım cümlesi. Her yeni çıkan İkinci Dünya Savaşı oyununda, farklı deneyimler vadedilmiyor mu sanki?

Yapım, Bermuda Şeytan Üçgeni ‘PC, PS3 ve X360’ platformlarında boy gösterecek. Bu yüzden de geleceğin oyun teknolojileri denilince akla ilk gelen nokta olan görseller üzerinde hassasiyetle duruluyor. Şu an için yapımla ilgili henüz bir ekran görüntüsü yayınlandı ve bu görüntü muhtemelen oyun içi bir videodan alınıp yayınlanmış. Maalesef Fall of Liberty’nin grafik teknolojileri hakkında olgun bir bilgi içermiyor. Ancak ışık efektlerinin şahane olduğunu ve ortamı oldukça gerçekçi bir şekilde resmettiğinin altını çizmek gerek. Ama videodaki görüntü kalitesi, kesinlikle yapım için bir ipucu olamaz. Zira videolar tamamen farklı tekniklerle yapılıyor (Tabii oyun içi grafik motoru kullanılmadıysa).

Ne zaman nerede olacak?

Fall of Liberty’nin türü FPS olacak ve türün önde gelen isimleri karşısında şans arayacak. Spark Unlimited firmasının Call of Duty, Brothers in Arms ve Medal of Honor karşısında ne kadar şansı olur bilinmez, fakat yapımcıların hedef olarak seçtikleri kitleye bakılırsa (PC, PS3 ve X360 kullanıcıları), ortaya etkileyici bir yapım çıkartacaklarmış gibi görünüyor. Sırtını PC’nin ve yeni nesil konsolların teknolojilerine yaslayacak olan yapımcılar, ortaya sağlam bir savaş oyunu çıkartacaklarını düşünüyor. Hatta eşsiz bir deneyim sözü veriyorlar.

Yeni İkinci Dünya Savaşı oyunu Fall of Liberty, eğer bir ertelenme olmazsa 2007’nin son çeyreğinde piyasalarda olacak. Aslında akıllıca bir çıkış tarihi; Call of Duty kasırgasının üzerinden yaklaşık 1 yıl geçmiş olacak ve Fall of Liberty, belki de İkinci Dünya Savaşı’nın herhangi bir cephesinde güneş gibi doğacak. Eğer o zamana kadar piyasaya aynı temalı kaliteli bir yapım çıkmazsa, 2007’nin son dakika golü olarak Fall of Liberty’i ağlarda görebiliriz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 16:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
Fall of Liberty

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×