Fallout 3'e sansür mü geliyor?

Fallout 3'e sansür mü geliyor?

Ali Can Varlık
Ali Can Varlık 3.06.2010 - 12:31
Fallout 3'e sansür mü geliyor?

Fallout 3'e sansür mü geliyor?

İçerdiği uyuşturucu madde kullanımı öğeleri sebebi ile Avusturalya'da yasaklanan "Fallout 3" için, Bethesda'nın bu tür içeriğin çıkarılması şartı ile OFCL'e (OFLC, ESRB'nin Avustralya versiyonu.) tekrar reyting talebinde bulunduğu bildirildi. Madde bağımlılığının çıkarılacağı ortada; fakat ne oranda çıkarılacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Bilindiği gibi Fallout 2, İngiltere'de de içerdiği çocuk katliamı gibi öğeler atıldıktan sonra yayımlanabilmişti. Daha sonra yayımlanan amatör bir yama ile de, bu özellik gene açılabilmekteydi.

OFLC yaptığı açıklamada, anti-radyasyon hapı gibi bazı özelliklerin çocukları uyuşturucu kullanmaya teşvik edebileceği ihtimali yüzünden böyle bir uygulama kararı aldıklarını belirtti. Ancak, anti-radyasyon hapının oyunda gerçekten önemli bir etkinliği olduğunu varsayarsak, oyundan bu özelliğin çıkartılması, oyunla ilgili bir kaç değişikliğe gidilmesi anlamına da gelecektir. Bethesda'dan henüz bir açıklama gelmedi; ancak nasıl bir karar alacaklarını bizler de merakla bekliyoruz.

KAYNAK
Fallout 3'e sansür mü geliyor?
computerandvideogames.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 02:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×