Fallout 4 için `ses çıkararak dikkat çekme` modu yapıldı

Fallout 4 için `ses çıkararak dikkat çekme` modu yapıldı

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 10.01.2018 - 19:38
Gizli olmayı en yükseğe çıkarmak istiyorsanız, bu modu denemelisiniz.
Fallout 4, çıktığı sene yeni mekanikleri ve geliştirilmiş oynanışı ile daha önceki oyunlardan bir çıta yukarı çıkmayı başarmıştı. Silah modifiyelerinden tutun, sahip olduğunuz barınakları geliştirebiliyor ve daha sağlam hale getirebiliyorsunuz, zaten Fallout'u post-apoliptik türünde ilerleten en önemli unsurlardan biri bu. Fakat, Bethesda, "gizlilik" temasına pek de önem vermiş görünmüyor. Sadece Stealth Boy ile görünmez olduğumuz yapımda "Stealth Bonus" adındaki mekanik de bulunuyor, yalnız bu sadece eğilirken ve düşmanımız bizi görmediğinde geçerli oluyor.

Islıkla düşmanların dikkatini çekmek aşırı kolay

Tabii durum böyle olunca, modlama kısmındaki oyuncular, Fallout 4'teki gizlilik olaylarını birazcık daha geliştirme kararı almış. Düşmanlarınızın dikkatini çekme türündeki bu mod, adından da anlaşılacağı gibi, sesler çıkarılması veya maddelerin oynaması ile düşmanları belirli noktalara çekebiliyor, bu da sizle yol açabiliyor ya da daha kolay nişan almanızı sağlayabiliyor. Modu indirdiğiniz zaman ıslık çalma kabiliyeti envanterinize direk ekleniyor, atacağınız cıvata türündeki maddeleri ise "Chemistry Station"lardan elde edebilirsiniz. Moda ise bu linkten kolayca ulaşabilirsiniz. Yapımcılar ise Fallout 4'ün içindeki savaşa veya karşılaşmalara nasıl bir etki verdiğini göstermek için mod adına bir video yüklemiş bulunmakta.


Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2020 13:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Rahro Uth
Rahro Uth 10.01.2018 20:41
"Kıyamet sonrası" yazmak çok mu zordu?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×