1/2

Fallout: New Vegas

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Artık savaşlar insanları öldürmüyor
Artık biliyorum ki, savaşlar insanları öldürmüyor. Yok olmaya yüz tutmuş dünya, kişi ölmüş olsun ya da olmasın eziyet etmesini biliyor. Toprak altında veya üstünde… Her şeye rağmen bir amaç uğrunda yol almak gerekli, amaç yoksa da bulunmalı. En azından bunun için yaşamalı…

Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Fallout serisi, Bethesda’nın hazırladığı 3 numaralı yapımla tekrar ayağa kalkmış ve büyük ilgi görmüştü. Peşi sıra gelen eklenti paketlerinin ardından açıklanan New Vegas, hâlâ keşfedilebilecek bir şeylerin olduğunun en net kanıtı. PC, PS3 ve X360 için geliştirilen yapım, ilk kez 20 Nisan 2009’da Londra’da duyurulmuştu.

Fallout: New Vegas

New Vegas, Obsidian Entertainment tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo, daha önce Old Republic II ve Neverwinter Nights 2 gibi oyunlarda çalışmış, şu sıralar da ekstra olarak Alpha Protocol ile meşgul. Bethesda firmasının, Obsidian’a güveni tam. Yapımın oynanış mekaniği Fallout 3 ile aynı olacak, bazı konularda da bağlantılarla karşılaşacağız.

Geçmişteki bilinmezlikler
Maceraya başlamadan önce bir karakter belirlememiz gerekecek. Arka planda birden fazla farklı geçmiş olacak ve seçimlerimiz doğrultusunda hikâyeye yön vereceğiz. Gameinformer dergisinde ortaya çıkan detaylardan biri, Çinli bir ajanı işaret ediyor. Kendisi Amerikan savunma sistemlerine sızmak ve yok etmek için harekete geçmiş birisi. Küçük silahlar, bombalar ve tabii ki gizli hareket etmek gibi konularda uzmanlıklara sahip.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×