Far Cry 5'i tam 2.5 saat boyunca oynadık! / İlk bakış

Far Cry 5'i tam 2.5 saat boyunca oynadık! /  İlk bakış

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.03.2018 - 14:53
Yeni oyun bizlere neler sunuyor?

Çıkışına sayılı günler kalan ve aksiyon severlerin büyük bir merakla beklediği Far Cry 5'i tam 2.5 saat boyunca oynama şansına eriştik. Ubisoft'un Aral aracılığı ile yapmış olduğu özel sunumda deneme şansına eriştiğimiz oyunun bu sürümü iki parçaya ayrılmıştı. Aynı zamanda oyunun ilk dakikalarını da gördüğümüz ilk kısım daha çok hikaye ve oyunun dünyasını gözler önüne seriyordu. Bu kısımdan videoda da bahsettiğim gibi herhangi bir görüntü almamız yasaktı. Zaten hikaye keyfini bozacağı için bahsetmemeyi de tercih edeceğimi söyleyebilirim. Zaten oynanışa odaklanan ve 1.5 saati aşkın süreyle oynadığımız 2. kısımda oyun hakkında merak ettiğimiz birçok sorunun cevabını da bulduk diyebilirim.

Far Cry 5 beklentileri karşılayacak mı?

Videoya geçmeden önce kısaca bahsetmem gerekirse oyunun hikaye anlatımını ve atmosferini gayet sevdiğimi söylemem gerekiyor. Çatışmaların daha zorlu geçtiği Far Cry 5'te bu çatışma anlarına paldır küldür dalamıyorsunuz. Karakter oluşturma ve geliştirme dinamiklerinin de bulunduğu yapımda ayrıca yanınıza farklı karakterleri de alabiliyorsunuz. Bu karakterler arasında her ne kadar videoda gösteremesek de köpek ya da ayı gibi sıra dışı yancılar da bulunuyor.

Kısacası videoda da bahsettiğim gibi Far Cry 5 seriye büyük bir yenilik getirmiyor. Eğer eski oyunları sevmiyorsanız bundan da hoşlanacağınızı düşünmüyorum. Ama aksiyon oyunlarını seviyorsanız ve serinin eski oyunlarını sevdiyseniz, Far Cry 5 sizi fazlasıyla tatmin edebilir.

Yorumlar 21
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 04:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
jediozi2
jediozi2 7.04.2018 14:17
ersinc0im yaşım 38 10 yaşımdan beri oyunlarla aram sıkı fıkı.Hala magazin ve internet bazında oyun dünyasını takip edioyurum.merlini 1999 dan beri her gün okurum.seni çok beğeniyorum kardeşim.Açıkcası sitede senden başka editor yazar yada inceleme yapan beğendiğim biri yok.Bi oyunun fanına yorum yapan sitelerden hoşlanmıyorum çünkü gerçekci ve objektif yaklaşımlar olmuyor kanımca.Sen her zaman objektifsin seviyelisin.Seni görünce seviniyorum.Görüşmek dileğiyle dostum.Yolun umarım açık olsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2018 00:52
Oyun iyi de ne kardeşim bu fiyatlar nedir. Ayıptır günahtır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
propontis
propontis 25.03.2018 16:46
Hiç Far Cry oynamamıs olsanız dahi bu oyuna bu parayı vermeyin. 3 yq da 4'ncü iyunu oynayın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.03.2018 00:19
Yazık iade edemeyeceksiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
Taurrnil Stormael
Taurrnil Stormael 21.03.2018 19:44
ses kazanın içinden geliyor galiba
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×