1/11

FarCry

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm - Cennete benzeyip, cehennemden farksız olan adayı karış karış gezdik...

NOT: “Boat” bölümü ile birlikte sonraki bölümler “gamefaqs.com” dan faydalanılarak hazırlanmıştır.

Çözüme başlamadan önce ince birkaç hatırlatmamız olacak:

 • Oyunda ilerlerken etrafta rastladığımız cephane, sağlık, çelik yelek ya da çeşitli eşyaların yerlerini çözümde görebildiğim kadarıyla aktarmaya çalışacağım. Siz yine de atladıklarım olma ihtimalini göz önüne alarak etrafa bakmayı ihmal etmeyim, mutlaka ayrıca eşyalar bulacaksınızdır.
 • Adamları kafalarından vurduğunuz zaman daha rahat indirirsiniz.
 • Adamları öldürdükten sonra üstlerinden cephane almayı ihmal etmeyin.
 • Oyunun kendi Save sistemi olduğundan bazen uygun olmayan durumlarda Save’ler ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda bir önceki Save’i yüklemeyi ihmal etmeyin.

  Training:
  Ne kadar ilginç değil mi? Cennet gibi bir ada, ama içi cehennem gibi. Buradan bir şekilde kurtulmalıyız. Adamımız Carver kendisine geldikten sonra ilerleyin, kanaldan geçin. Geldiğiniz alanda sağdaki demirin üstüne çıkıp ilerleyin ve karşıya atlayın, ilerleyin. Soldan ileri dümdüz devam edin, delikten eğilerek geçin. İlerleyin ve geldiğiniz yerde sağ tarafta bir demir var, altından sürünerek geçin. Sağa dönüp merdivenden çıkın. İlerleyin ve dümdüz ilerledikten sonra borulu odadan geçin. Kapıdan girince radyoyu bulacaksınız. Bu radyo maceramız boyunca bize yardım edecek. Radyonun diğer tarafında bizimle konuşan kişi Doyle. Onu aldıktan sonra ileriden kutunun üzerinden tabanca, soldaki raftan da mermi alın. İlerleyin ve kutunun üzerindeki el bombasını alın. Soldan gidip kutunun üzerinden çelik yeleği alın. Kapıdan girip ilerleyin ve dışarı çıkın. İlerideki eve girin, içeriden bıçak alabilirsiniz. Sağdaki kapıdan çıkın, adamlar saldırırsa hepsini indirin. İlerideki eve girin, buradan sağlık, el bombası ve çıkış kapısının karşısındaki raftan makineli tüfek alabilirsiniz. Dürbünü bulma görevini alacağız. Kapıdan çıkın, dümdüz ilerleyip tepedeki kulübeye gelin, masadan dürbünü alın, sağda da sağlık var. Alın ve dışarı çıkın. Dümdüz ilerleyip denizden karşıya yüzün. Dümdüz ilerlemeye devam edin, geldiğimiz yer buradaki askerlerin kampı. Kampın arka kısmını kullanarak gizli bir şekilde ormandan ilerleyin. Arabalı kısma geleceksiniz, buradaki elemanları indirin ve orada bulunmakta olan cipe atlayın. Toprak yolu takip ederek ilerleyin, sahil kısmına gelin, ileride arabanın bulunduğu yerdeki toprak yoldan devam edin. Önünüze çıkan yaya ve araçlı adamları indirin. İlerlemeye devam edin, yine sahile geleceksiniz. Burada karşılardan ciple gelenleri indirerek ilerlemeye devam edin. Ormana dalın ve ilerleyin, denizdeki gemiyi görünce araçtan inin. Denize dalın, geminin ön kısmına yakın bir yerde yan tarafta bir delik olacak, dipten oraya doğru yüzmeye devam edin. Bu sırada bir bot gelip size ateş açabilir, çabucak delikten içeri girin. Bu bölümün sonu.

 • Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

  Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

  Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

  Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

  Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

  ×