Faruk Aksoy'dan farklı bir Türk filmi geliyor: 'Özgür Dünya'

Faruk Aksoy'dan farklı bir Türk filmi geliyor: 'Özgür Dünya'

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 5.11.2018 - 13:51
CGI ile yapılan film için ilk görüntüler geldi

Yönetmenlik denemelerinin yanı sıra yapımcı olduğu Recep İvedik, Fetih 1453 gibi filmlerle de hatırlayacağımız Faruk Aksoy, oldukça farklı bir film ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Özgür Dünya isimli bu filme dair ilk görüntüler yayınlandı.

Özgür Dünya'nın ilk fragmanı Çarşamba günü yayınlanacak

Bir süredir yapım aşamasında olan Özgür Dünya filmi, bazı sinema sitelerinde yer alsa da filmde dair hiçbir bilgi bugüne kadar bulunmuyordu. Filmin açılan resmi Twitter adresinden bir video yayınlandı ve bu videoda filme ait ilk görüntülere yer verildi. Bu görsellere baktığımızda CGI ile yapılan sahneler görüyoruz. Açıkçası bazı sahneleri ilgi çekici bulsam da özellikle kolu dövmeli olan karakter görüntüsünü pek sevemedim. Diğer taraftan filmin sosyal medya tanıtımlarının Youtuber'lar tarafından ufaktan yapılması da türü konusunda kafalarda daha çok soru işareti bırakıyor.

Filmin kadrosuna baktığımızda ise sinema sitelerinde Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan ve Rabia Öztürk gibi isimlerin listelendiğini görüyoruz. Med Yapım ve Ay Yapım imzasını taşıyan filmin açıklamasında yapılan "Geleceğin Türk Sineması" sözü ise oldukça iddialı ve merak etmemizin de belki de en büyük sebebi. Filmin ilk fragmanı ise Çarşamba günü yayınlanacak. Siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2020 08:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2018 22:52
cyperpunk 2077 nin ilk çıkış fragmanına çok benziyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2018 19:53
Daha şimdiden stereotype tiplemelerle ne olacağını belli ediyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
omer724
omer724 5.11.2018 16:46
Animasyon gibi duruyor güzel gözükse de yabancı filmlerde gördüğümüz gerçekçi görsellik yok ama umutluyum türkiye'de dizi olarak sadece Fİ film olarak ise 40-50 tane güzel film yapıldı Kış Uykusu, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Bir Zamanlar Anadolu'da, Kelebeğin Rüyası bu yıl çıkan Müslüm gibi oldukça güzel filmler var Türk sineması bana umut veriyor her yıl 1 tane güzel film görsek bana yeter. Malum güzel film görmek zor bu ülkede malesef artık her yıl yapılan film ya asya filmlerinden birinin türk versiyonu ya da Aynı Yıldızın Altında adındaki efsane filmin kötü çakmaları oluyor filmin sonunda kız ya da oğlan ölür ve türk kızlarının gözü yaşlı :'(
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2018 16:19
Bence çok zayıf bir giriş olacak. Yazık ki her işte en geriden geliyoruz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.11.2018 14:41
Resident evil çakması bir şeyler yapacaklar dedi dersiniz! :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×