Fast food zincirleri Bitcoin'e akın ediyor

Fast food zincirleri Bitcoin'e akın ediyor

Furkan Güler
Furkan Güler 15.01.2018 - 15:36
Ülkemizin fast food zinciri Kasap Döner'den sonra başka bir marka daha Bitcoin'i kabul etti.

Bitcoin para birimi şu anda büyük kitlelere ulaşarak dünya üzerinde yer alan tüm para birimlerinin değerlerini geride bıraktı. Her geçen gün başka bir işletmenin Bitcoin ile satışa başladığı haberi çıkarken bir atak da KFC tarafından geldi. Dünyanın en büyük fast food markalarından biri olan Kentucky Fried Chicken da (KFC) artık Bitcoin ile ödeme alacağını bildirdi. Ülkemizde de Kasap Döner'in başlattığı bu yenilikçi furyaya KFC gibi bir markanın katılmamasını bekleyemezdik.

KFC de Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu

Herhangi bir devlet şimdilik Bitcoin'i resmi olarak kabul etmese de büyük şirketlerin sıra sıra Bitcoin ile ödemeyi kabul etmesi, sanal para birimini halk içerisinde daha da yaygın hale getiriyor.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, herhangi bir banka ile bağlantısı olmayıp, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik ve sadece internet üzerinde kullanılan bir para birimidir. Verilen bilgilere sanal para birimi virgülden sonra 100 milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. 

Söylenenlere göre para birimi ağı ilk olarak 3 Ocak 2009'da hayata geçti. Maksimum bitcoin sayısı 21 milyon ile sınırlandırılmıştır.

22 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla dolaşımdaki sanal birimlerin toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesine ulaşmışken, 4 Haziran 2014 tarihi itibarıyla bu değer 8.2 milyar dolar seviyesine çıkmıştır.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 03:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 09:10
kabul etse nolcak, transfer ücretleri 50 euroları bulurken,
10 liralık bişey alıp 250 lira transfer ücreti fee mi ödeyecek insanlar,
litecoin gibi yapsınlar ne kadar transfer edersen et 0,50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2018 03:27
iyi de şu an mümkün değil be kardeşim be. 50tl fee ödüyorsun zaten yediğin menü 20tl.. bu şekildeki küçük ödemeler için çok yolumuz var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×