Fast Lanes Bowling

Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Fps, Rpg, Adventure derken bir miktar dinlenmek için farklı bir alternatif
Platformlar PC
Fast Lanes Bowling
Merlin Puanı 70
Artılar Eğlenceli ve kolay oynanım
Eksiler Kısa ömürlü olması

Oldum olası bowling, tenis gibi atraksiyonları sevmişimdir. Gerek normal yaşamımda, gerek oyun dünyasında bu tarz çalışmaları daima denerim. Çoğumuz kapılmışın bir 2. Dünya Savaşı konulu oyunlara gidiyoruz. Bazılarımız bu tarz oyunlar yüzünden cd kırıp strese giriyor. Halbuki oyun oynama kavramı zamanında stres atmak amaçlı, eğlenceli vakit geçirme anlamına geliyordu. Günümüzde ise artık oyun kavramı o kadar ilerledi ve gelişti ki amaç tamamen istenilenden saptı. Artık oyun oynama uğruna sadece ekran kartlarına yüzlerce dolar sayıyoruz. Daha gerçekçi, daha canlı grafik, ses ve atmosfer uğruna binlerce dolarlık pcler topluyoruz. Oysa ki eskiden oyun oynama kavramı sadece 1.44 boyutunda bir kaç disketten ibaretti. Zaman çabuk geçiyor.

Salla topu al maaşını

Şimdi gelelim Fast Lanes Bowling adlı uzun zamandır oyun çıkmayan bir kategorinin oyununa. Her şeyden öte yapımcılar oyunu normal bir bowling oyunundan ziyade olayı elinden geldiğince eğlenceli hale sokmaya çalışmışlar. Sadece bir salonda kafanıza göre oynamak, turnuvalara katılmak gibi normal modlar tabiki mevcut. Bunların haricinde mekan olarak bir sürü seçenek eklenmiş. Bana ilginç gelenlerden bir tanesi sahil kenarında iskele üstünde, lobut yerine ufak heykelcikleri devirmeye çalıştığınız mekan. Bunun gibi uçuk kaçık bir çok yer tasarlanmış. Bu sayede oynanma miktarı arttırılmış. Oynanabilirlik ise çok basit şekilde ayarlanmış. Tek yapmanız gereken doğru zamanda space tuşuna basmak o kadar. Bar belli bir hızla doluyor ve sizde zamanında durdurmaya çalışıyorsunuz, hepsi bu. Yalnız bu konuda biraz başarısız olunmuş çünkü bir kaç oyunun ardından sıkıcı olmaya başlıyor. Fakat sonuçta bahsi geçenin bir bowling oyunu olduğunu da unutmamak gerek. Müzikler eğlenceli hazırlanmış, ses yönünden zaten pek bir beklentimiz yok doğal olarak. Grafiksel olarak ise mekan tasarımları ve kaplamalar hem canlı hem de eğlenceli hazırlanmış. Hatta çok açık tonda renkler kullanılmış. Tahmin edeceğiniz gibi pek sistemi kasmıyor.

Son Sözler :

Biraz kısa bir yazı oldu fakat bowling oyunu işte ne kadar uzun bir yazı yazılabilir ki? Gerçekçi oyunlardan sıyrılıp bir miktar dinlenmek isteyenlere tavsiye edilir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2024 12:23
Kalan Karakter: 300 Gönder
Fast Lanes Bowling
İlginizi Çekebilir