FBI uyuşturucu satmak için PSN'i kullanan suçluyu arıyor

FBI uyuşturucu satmak için PSN'i kullanan suçluyu arıyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 5.12.2019 - 10:43
Bunu da mı görecektik

Her ne kadar PSN, Xbox Live gibi sosyal ağlar oyuncuları birbirine bağlamayı amaç edinmiş olsa da kötü niyetli insanlar çok da göz önünde olmayan bu sosyal ağları suç işlemek için kullanabiliyor. Daha önce teröristlerin PSN kullanarak birbirleriyle iletişme geçtiği ortaya çıkmış, bu durum PSN denetimden uzak mı sorusunu akıllara getirmişti.

FBI uyuşturucu satmak için PSN'i kullanan suçluyu arıyor

Benzer bir olay bu sefer Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşandı. FBI, PSN üzerinden mesaj yoluyla uyuşturucu ticareti yapan ve bu yolla binlerce dolar kazanç elde ettiği belirtilen PSN kullanıcısının peşine düştü. 22 Ekim'de binlerce dolar uyuşturucu satılmasını koordine etmek için PSN'i kullandığından şüphe edilen bir kullanıcının kişisel bilgilerinin paylaşılması için FBI'dan Playstation'a bir yazı gönderildi. Tanık raporlarına göre, "Speedola20" kullanıcı adını kullanan Curtis Alexander, potansiyel alıcılarla iletişim kurmak için PS4'te bulunan anlık ileti uygulamasını kullandı. Tanıklar Speedola20'nin kilogram başına 34.000 dolara kadar büyük miktarda kokain satmaya çalıştığını belirtti.Uyuşturucu taciri anlaşmayı PSN'in sesli chat ve yazılı metin özelliklerini kullanarak yaptı. Şimdi Playstation'ın FBI ile uyuşturucu satıcısının kişisel bilgilerini paylaşıp paylaşmayacağı tartışılıyor. 


Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2021 13:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2019 11:01
En son mafia oynamış arkadaşlar adam oyunda bile uyuşturucu peşinde
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×