FF15 Pocket Edition, konsol sürümünden ne kadar farklı gözüküyor?

FF15 Pocket Edition, konsol sürümünden ne kadar farklı gözüküyor?

Furkan Güler
Furkan Güler 2.09.2017 - 12:43
Oyunun mobil sürümü ile konsol sürümü karşılaştırıldı.
Yıllardır geliştirilme sürecinde bulunan ve 29 Kasım 2016 tarihinde konsollara özel olarak çıkan Final Fanyasy XV, Pocket Edition sürümü ile birlikte mobil cihazlar için geliyor. Gamescom 2017'de duyurulan oyunun iOS, Android ve Windows 10 yüklü cihazları destekleyeceği onaylandı. Oyunlarda yaptığı grafik karşılaştırmaları ile ünlü Cycu1 isimli YouTube kanalı, bu kez Final Fantasy XV'in mobil ve konsol sürümlerini karşılaştırdı. Tabii ki ortaya bariz bir fark var ancak karakterlerin sinematik sahnelerde yaptığı animasyonlarının, tıpa tıp aynısı olduğunu görebiliyoruz.


Chibi olarak adlandırılan tiplemelere bürünen oyunun karakterleri, Final Fantasy XV'in asıl sürümüne tamamiyle bağlı kalıyor. Mobil cihazlara uygun bir şekilde optimize edilen kontrollere sahip olan Final Fantasy XV: Pocket Edition'ın ilk bölümünün ücretsiz olacağı söyleniyor. Final Fantasy XV'in hikayesini 10 bölümde anlatmayı amaçlayan oyun, bu yılın son aylarında çıkacak. Hali hazırda hikaye kısmında eleştirilere maruz kalan Final Fantasy XV'in senaryo tarafını merak ediyorsanız ve güçlü bir PC'niz veya konsolunuz yoksa, oyunun mobil sürümünü deneyebilirsiniz.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2021 23:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.09.2017 15:12
Oyun zaten ilk bölümden sonra para isteyecek ücretli olacakmış
Kalan Karakter : 300 Gönder
ibrahimAvci
ibrahimAvci 2.09.2017 18:22
ölüyü fazla kurcalarsan ya kusarmış ya kusarmış ff serisi öldü yeter artık tat vermiyor ff7-8-9-10 gibi kaliteli yapımlar artık square enik ten çıkmaz den çıkmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×