FF15'i konsollar için optimize etmek oldukça zorluydu

FF15'i konsollar için optimize etmek oldukça zorluydu

Furkan Güler
Furkan Güler 12.10.2017 - 13:38
Oyunun yönetmeninden ilgi çekici bir açıklama geldi

Yaklaşık 10 yıllık bekleyişin ardından 2016 yılında çıkan son Final Fantasy oyunu Final Fantasy XV, belli bir kesim oyuncuyu memnun etse de, eski Final Fantasy fanlarının çoğunu memnun edememişti. Oynanış mekanikleri tarafında yapılan yeniliklerin aksine hikaye tarafının boş bırakılması yüzünden oyun oldukça fazla eleştiri almıştı. Yüzlerce oyuncu bu yüzden oyunun yönetmeni olan Hajime Tabata'yı suçlu bulmuş ve kendisinin Final Fantasy markasına yakışmadığını belirtmişti. Ancak yönetmenin son açıklamalarına baktığımızda kendilerinin Final Fantasy 15'i ortaya koymak için gerçekten çok çalıştıklarını anlayabiliyoruz. Square Enix'in yeni oyun motoru olan Luminous Engine ile geliştirilen Final Fantasy XV'in konsol optimizasyonundan bahseden Tabata, optimizasyon tarafının oldukça zor olduğundan bahsetti.

Final Fantasy XV'in yönetmeni Hajime Tabata oyun hakkında konuştu

Muhtemelen kendileri konsollarda bulunan sınırlı donanım yüzünden Tabata ve ekibi oyunu geliştirmekte zorlanmış gibi gözüküyor. Günün sonunda oyunu PC platformu için optimize çalışmalarına devam Square Enix, bakalım PC'de nasıl bir stabilite ile karşımıza çıkacak? Hajime Tabata ve ekibi muhtemelen bundan sonra PC'de optimizasyon sıkıntısı çekmeyecektir.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 06:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.11.2017 18:47
Serinin adını lekeleyecek böyle yüz karası bir oyunu çıkartmasaydın daha iyiydi!
Kalan Karakter : 300 Gönder
artagon
artagon 31.10.2017 13:05
herif bence soruyu yanlış anlamış optimizasyonla hikayenin ne alakası var anlamadım. sanırım şunu demeye getiroyr ''optimizasyonla o kadar çok uğraştık ki hikaye başta olmak üzere diğer kısımları daha fazla geliştirmeye zamanımız kalmadı''. tabi yersen !
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.10.2017 08:29
Optimizasyonla oyun hikayesinin oynanış dinamiklerinin falan ne alakası var.Bahane uydurup duruyo bakın ben zoru başardım optimizasyonun altından kalktım başkası olsa yapamazdıya getirmiş.
Yalnız biri şuna hatırlatsınki zaten ff konsol oyunuydu.Optimizasyon kafasını bozmuş :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2017 23:05
Beceremedim demiyo da
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×