1/2

FIFA 06

FIFA 06

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
FIFA tacını geri almaya mı geliyor?
EA Sports'u tüm dünyada tanınan ve oynanan futbol oyunu serisi FIFA'nın yeni versiyonu için geri sayım başladı! Son yıllarda tahtını iyiden iyiye Japon rakibi Pro Evolution Soccer'a kaptıran FIFA, her sene olduğu gibi bu yılda iddialı geliyor. Bakalım bu sene EA Sports ne yapmış?

Her sene duyduklarımızdan bir demet daha

Bilindiği üzere futbol oyunu yapan her firmanın, her sene duyurduğu belli başlı yenilikler vardır. EA Sports'ta bu bahsi geçen firmaların en başında gelir. Yeni oyunda oynanış, eskiye oranla geliştirilmiş, paslar daha gerçekçiymiş ve ayağa müdahaleler, daha gerçeğe yakın hazırlanmış.

Oyunda bulunan 21 ligin tamamının lisansı FIFA 06'da mevcut. 10.000'e yakın dünya çapında futbolcunun yer alacağı yeni versiyonda, Adidas ve Umbro gibi markaların da lisansları alınmış.

Kendi yıldızını yarat!

FIFA 06'da Creation Center bölümüne de yenilikler eklenmiş. Öyle ki yeni oyunda kendi futbolcularımızı yaratabileceğiz. Tıpkı NBA serisindeki gibi ayrıntılı olacağı tahmin edilen bu özellik sayesinde, oyuncunun fiziksel özelliklerini tamamıyla biz belirleyeceğiz. Tabi yarattığımız futbolcunun teknik özellikleri de, bizim tercihimize kalmış.

Kendi yıldızlarımızı bırakıp gerçek yıldızlara geldiğimizde, yapımcılar bu futbolcuların saha içinde kolaylıkla tanınacağını belirtiyorlar. Zaten görsel olarak bunu oldukça başarılı bir şekilde uygulayan EA Sports, yeni versiyonunda oyuncuların teknik kabiliyetlerini de gerçeğine uygun bir şekilde hazırlıyor. Eğer oyuncuların hareketleri başarılı bir şekilde oyuna aktarılırsa, FIFA 06'da tıpkı gerçek hayattaki gibi dünya çapındaki yıldızları izlemeye doyamayacağız.

Yeni versiyonda Franz Beckenbauer'den Eric Cantona'ya, Zico'dan Gheorghe Hagi'ye kadar birçok eski futbol yıldızını kullanabileceğiz!

Atatürk Olimpiyat Stadyumu!

Her sene olduğu gibi bu yılda FIFA'ya yeni stadyumlar ekleniyor. FIFA 2005'teki tüm stadyumlara ek olarak bu sene; Jose Alvalade(Sporting Lisbon), Millennium(Ulusal), Azteca(Club America), Estadio Da Bessa(Porto), Stadio De Luz(Benfica), Seoul(Ulusal), Daegu(Daegu FC), Dragao(FC Porto) ve son Şampiyonlar Ligi finaline de ev sahipliği yapan, Atatürk Olimpiyat Stadyumu oyuna dahil edilmiş. Bu stadyumların haricinde EA Sports tarafından tasarlanan, 4 adet isimsiz stadyum da FIFA 06'da bulunacak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×