FIFA serisi, 100 milyonu geçti

Mahmut Saral 5.11.2010 - 10:32
18 yıldır milyonlar onu seçiyor
Electronic Arts Inc. (NASDAQ: ERTS) bugün, FIFA 11’in piyasaya çıkışının ardından EA SPORTS FIFA serisinin bugüne kadarki satışlarının 100 milyon birimi geçtiğini duyurdu. 18. yılına giren, dünyanın en çok satan spor video oyunu serisi, FIFA 11’in piyasaya sürülmesiyle birlikte ilk beş gün içinde 2.6 milyon kopya satarak tüm zamanların en hızlı satan spor video oyunu unvanını da ele geçirdi. FIFA 11’in 8 milyona yaklaşan satışları, şimdiden geçtiğimiz yıla oranla %20’lik bir artış göstermiş durumda.

Bugün, serinin en popüler online modlarından biri olan FIFA 11 Ultimate Team ilk kez ücretsiz** olarak indirilmeye açıldı. FIFA 11 Ultimate Team modunu, İnternete bağlı herhangi bir PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi sayesinde FIFA 11 ana menüsünden indirebilirsiniz.

FIFA serisi, 100 milyonu geçti
Şimdiye kadar çok az sayıda video oyun serisinin 100 milyon satış miktarına ulaşabildiğini belirten EA SPORTS futboldan sorumlu başkan yardımcısı Matt Bilbey,”bu önemli dönüm noktasına ulaşmamızı sağlayan milyonlarca hayranımıza çok teşekkür ediyoruz. FIFA 11 oynayan hayranlarımıza, en popüler ve en çok oynanan DLC paketini ilk kez ücretsiz olarak sunarak şükranlarımızı göstermek istiyoruz” diye konuştu.

FIFA 11 Ultimate Team oyuncuların dünyanın dört bir yanındaki Ultimate Team oyuncularıyla futbolcu takas ederek, alarak ve satarak dünyanın en iyi futbol yıldızlarından oluşan kadrolar kurmalarına olanak sağlıyor. Oyuncular en iyi takım kimyasını yaratmak üzere stratejik olarak futbolcu seçecek, sonra da haftalık olarak güncellenen online ve tek kişilik turnuvalarda sahaya çıkacaklar.

FIFA serisi, 100 milyonu geçti
FIFA 11 Ultimate Team oyuncuların talep ettiği bazı önemli değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Oyuncular artık Play A Friend online maçlarında arkadaşlarının en iyi kadrolarına karşı oynayabilecekler. Ayrıca oyuncular konsollarından uzak olsalar da, Ultimate Team web uygulaması sayesinde açık arttırma ve takas sistemlerine erişebilecekler.

-Basın Bülteni

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2024 23:32
Kalan Karakter: 300 Gönder
FIFA serisi, 100 milyonu geçti
İlginizi Çekebilir