1/2

FIFA Street 2

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Ya çıkarsa değil! FIFA Street 2, PC'ye de geliyor!
Son yıllarda bir çok eğlenceli oyunun altında aynı imzaları görür olduk. Bu imzaların sahipleri, özellikle sokak sporlarına büyük ilgi gösteren EA Big ve EA Canada firmaları. NBA Street, NFL Street ve tabi ki FIFA Street hep bu ekip tarafından hazırlandı. Ancak bu yapımlar bir türlü PC kullanıcılarıyla buluşamadılar. Şimdi bilgisayar kullanıcılarının eline, street serisi ile tanışma fırsatı geçti. Nasıl mı? FIFA Street 2: PS2, PSP, Xbox, GC, DS ve en nihayetinde PC’ciler için de satışa sunulacak!

Geç olacak ama...

Street serisi oyunlarının yayıncı firması EA Big, FIFA Street 2 için bizi biraz bekletecek. Öyle ki FS 2, ilk olarak konsollar (PS2, PSP, Xbox, GC, DS) için 28 Şubat 2006’da satışa sunulacak. PC kullanıcıları en erken Mart ayının sonunda ya da yılın 2. çeyreğinin başında, oyunu raflarda görebilecek.

Yapımda seçilebilecek 20 ülke bulunacak ve bu ülkelerin vatandaşı olan toplamda 320 kadar oyuncu kullanımımıza sunulacak. Tabi hal böyle olunca, kadro kurmak için oldukça geniş bir yelpaze önümüze sunuluyor. Bu durumda oyuncuların kişisel verileri göz önüne alınıyor. Özellikleri bizim stratejimize en uygun olanları seçip, onların bireysel yetenekleri ile maçları kazanmaya çalışacağız. Tabi maç kazanmak, alacağımız puan haricinde takımımızın itibarını da arttıracak.

Ne oldu rencide mi oldun?

Yapımcılar FIFA Street 2 ile Fair Play’i adeta unutturacaklar. Neden mi? Zira artık azılı rakiplerimize karşın, yeni bir silahımız daha olacak. Henüz hakkında çok fazla bilgi verilmeyen bu yeni özellik, bir tür düzenbazlık içeriyor. Yani maç sırasında rakibimize yaptığımız bir hareket ile, onu küçük düşürebileceğiz ve de saygınlığını azaltabileceğiz. Bu tür eklentilerin oyuna farklı bir tat katacağı muhtemel.

FIFA Street 2 ile yapımcılar birebir serbest, tabir-i caizse ‘kapışma’lara izin verecek. Öyle ki iki futbolcu karşı karşıya gelecek ve birlerine top kullanmada üstünlük sağlamaya çalışacaklar. Yeni yapımın en ağır toplarından biri olan bu özelliğe Skills Battles ismi verilmiş. Bu noktada da hileye başvurabileceğimiz de belirtilen bilgiler arasında. Zira rakibimizin hareketlerine karşılık vermemiz gerekiyor. Bu yüzden ya ona hareketlerini tamamlama fırsatı vermemeliyiz ya da ‘el çabukluğuyla’ sansasyonel hareketler yapmalıyız. Şunu da belirtmek gerek ki, bu özellik atak ve defans olarak ikiye ayrılıyor...

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×