1/3

FIFA Street

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Sokakta futbol oynamanın da bir raconu vardır.
Platformlar XBox
FIFA Street
  • Yapımcı - Yayıncı EA Sports BIG - EA Sports BIG
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 70
Artılar Mükemmel estetik hareketler. Başarılı karakter modellemeleri.
Eksiler Animasyon hataları. Kontroldeki zorluk. Gol atmak bazen tam bir işkence oluyor.
EA Sports BIG’in sokak sporları kervanına şimdi de bir futbol oyunu, FIFA Street katıldı. Diğer tüm “street” oyunlarında olduğu gibi yine süper hareketlerle dolu bir oyun bizleri bekliyor. Akıl almaz vücut çalımlarına ve süper top kullanımına sahip oyuncularıyla FIFA Street sokakta futbol oynamanın kurallarını yeniden koyuyor. Peki bu kadar güzel hareketler basketbol sahası büyüklüğündeki alanda, biri kaleci olmak üzere 4’e 4 takımlarla ne denli gerçeğe çevrilebilir veya eğlence seviyesi ne kadar yükselebilir?

Üç korner bir penaltı

FIFA Street uzun zamandır beklenen bir oyundu. İzlediğimiz videolarında Ronaldinho’nun mükemmel çalımlarını, Ronaldo’nun harika hareketlerini görünce oyuna bir an evvel kavuşmak ve o çalımları bizzat yapmayı istiyorduk. Beklentileri oldukça yukarı çıkaran yapımcı EA Sport BIG, diğer “street” oyunlarının başarısı ile bize ipuçları veriyor, mutlaka güzel bir oyun ile karşılaşacağımızı müjdeliyordu.

Daha evvel piyasaya sürülmüş olan ve gerçekten büyük ilgi ile karşılanmış olan “street” oyunlarına bakarsak her birinin gerçekçilikten çok uzakta olduğunu ancak bu sayede eğlence sınırlarını maksimuma çektiğini görürüz. FIFA Street’de aynı yoldan devam eden bir yapım. Yani gerçekçiliği bir kenara bırakıp sadece görsel şölen sunan vücut çalımları ile maç kazanmaya çalışıyoruz. Peki oyun bize istediğimiz özgürlüğü sunuyor mu?

Sokakları yönet!

FIFA Street DVD’sinin konsolumuzla ilk buluşması; güzel ve insanı havaya sokan bir başlangıç videosu ile son buluyor. Daha evvel çeşitli sebeplerle gösterilmiş olan videoların bir benzeri olan bu filmde de yine Ronaldinho’nun akıl almaz çalım hareketlerini izliyor, kendimizden geçiyoruz. Merak etmeyin bu hareketlerin hepsini saha içinde bire bir yapabiliyoruz. Videonun ardından diğer tüm “street” oyunlarında olduğu gibi sade ve kullanışlı bir menü yapısı bizleri karşılıyor. Tek seferlik maçlar yapabileceğimiz gibi asıl oyun olan “Rule the street” ile uzun soluklu bir futbol serüvenine başlamadan evvel, oyunun kurallarını ve kullanışını öğrenmek için eğitim bölümüne girebiliriz. Burada oyun içinde kullanabileceğimiz pek çok hareketi video ile gösteriliyor ve açıkçası zamandan kazanmak için güzel bir düşünce. Oyuna yeni başlayan herkesin mutlaka izlemesinde fayda var. Tek kişilik oyunda ister ülkelerin en önemli 4 oyuncularından oluşan takımları ile maçlar yapabiliyor, istersek de sokakların ismi duyulmamış yetenek abidesi oyuncularının kurdukları karmalarla maçlar yapabiliyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×