1/4

Fight Night Round 4

Ertunga Gündüz
Ertunga Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Bir boks oyunundan fazlası!
Oyun dünyasına dışarıdan, yani oyuncu gözüyle bakıldığında akla sadece “Eğlence” kelimesi geliyor. Ama bu durumun aksine yapımcılar için bir nevi sırat köprüsü niteliğinde diyebiliriz. Çünkü çoğu zaman gerçekten çok acımasız olabiliyor bu dünya… Her yıl çıkan yüzlerce ürün var, hele ki bu projeler beklentileri karşılamıyorsa, oyun severler de bu yapımları elinin tersiyle iterek, bir daha hatırlamamak üzere geçmişte bırakıyorlar. Geliştiriciler ise harcanan o kadar paranın karşılığını alamayarak, bir sonraki projesine geçiyorlar. Ancak bazı zamanlarda ortaya öylesine başarılı oyunlar çıkıyor ki, demin söylediklerimin tam aksine oyunu ya da oyunları müthiş bir sahiplenme duygusuyla karşı karşıya kalıyoruz. Hele ki bu yapımlar devam niteliğinde olup, her yeni gelen versiyonu eskisinden daha iyi oluyorsa, o isimler artık kişiler için arşivlik rütbesine ulaşıyorlar. İşte bu seviyeye ulaşmayı başarabilmiş nadir yapımlardan birisi de, yapımcısı şaşırtıcı bir şekilde EA olmasına rağmen, Fight Night Round serisi (FNR).

Eğlence faktörü

FNR serisinin her daim alınacak listesinde olmasının sebebi, açıkçası eğlence faktörü; çünkü ciddi derecede insanı kendine bağlayan yapısıyla, oyuncuyu hiç sıkmadan uzun süre başında durmasını sağlıyor. Çok sayıda boksör, müthiş animasyonlarla karşımıza çıkan onlarca dövüş tekniği, harika grafikler derken bu oyun hayatımızın bir parçası olmayı başarıyor. Bunu yeni nesildeki FNR3’de de görerek dördüncü oyun için iştahımız iyice kabarmıştı. Tabii geçen zamanlar sonunda yavaş yavaş karşımıza çıkan FNR4, beklentilerimizi sonuna kadar karşılayan bir yapım olarak görünüyordu. Resimler, videolar derken heyecanımız çok üst seviye çıktı ve çıkış tarihine kısa bir süre kala, yayınlanan demosuyla birçok şeyi birebir deneme imkanımız oldu.

Fight Night Round 4

Demoya giriş yaptığımız da ilk olarak bir Tutorial (Eğitim bölümü) bizi karşılıyor (Gerçi geçebilme imkanınız da var). Hani ne gerek vardı diyebilirsiniz, ama FNR3’e göre kontrollerde ciddi değişiklikler olmuş. Hatta sırf bu yüzden ilk başta oyundan soğuma, beğenmeme gibi bir psikoloji oluşabilir. Tek tek tüm vuruş tekniklerimizi uygulayıp, gördükten sonra Muhammed Ali ve Mike Tyson’ın yer aldığı ana menüye giriş yapıyoruz. Burada bize sunulan tek seçenek olan “Fight Now” kısmına tıklayarak, Ricky Hatton ve Manny Pacqhiao’dan birini seçerek kısa demomuza başlıyoruz. Salona giriş, boksörlerin animasyonları gibi birçok kısım ciddi derecede gelişmiş, ama bunlardan görsellikten bahsettiğim bölümde bahsedeceğim. Şimdi öncelikle değişen kontrol kısmına değinmek istiyorum.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×