Final Fantasy 14'de bot kullanan oyuncu 238 Milyon Gil borçlandı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 29.11.2021 - 16:58
Final Fantasy 14'de bot kullanarak otomatik ev satın almak isteyen bir oyuncu, başka bir oyuncunun tuzağına düşünce 238 milyon Gil kaybetti.

Final Fantasy 14'de bot kullanan bir oyuncu için işler pek yolunda gitmedi. Oyun içi ev piyasasının aktif olduğu oyunlardan Final Fantasy 14'de, bir oyuncu ev ilanlarını tespit edip satışa koyulduğu anda " Satın Al" komutunu verecek bir uygulama yükledi. Ancak bu kez, oyuncunun tembelliği kendisine pahalıya ( 238 Milyon GİL, oyun içi para) patlamış gibi gözüküyor.

Final Fantasy 14'de bot kullanan oyuncu dolandırıldı

Bahsi geçen otomatik bottan önce evi almayı başaran bir oyuncu şüpheli bir durum olduğunu farkedince yaşananları imgur'da paylaşmış.  Standını botun hemen yanına kuran oyuncu, rastgele eşyaları düşük fiyattan satışa koymaya başlamış.  Bay Oto Tıklayıcı'nın otomatik satın alma işlevi, yakınlarda satışa koyulan bütün eşyaları kapsadığı için satışa koyulan tüm eşyaları anında satın almış.

Final Fantasy 14'de bot

Satıcı rolüne bürünen oyuncu bunu fark edince çantasındaki ucuz eşyaları boşaltmaya başlamış. 873 Gil karşılığında Glass Jar gibi  eşyaları satmakla başlayan macera, satıcının fiyatı gittikçe yükseltmesiyle çığrından çıkmış. Çantasındaki gereksiz eşyaları (fiyatlarını devamlı yükseltip satarak) boşaltan oyuncu, arkadaşlarından da gerçek anlamda çer-çöp eşyalar alarak onları da absürt fiyatlara oto tıklayıcı bot'a satmış.

Neticede, Final Fantasy 14'de bot kullanan oyuncu tembelliğinin kurbanı olarak 238 Milyon Gil borçlanmış ve eline geçen de çer çöp eşyalardan ibaret olmuş. 

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2022 22:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 6.12.2021 18:26
Ff14 gibi bir oyunda böyle cakalliklara yer yok. Bizler çabalıyoruz adam işin kolayına gitmiş. Iyi olmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.11.2021 21:41
Oh olsun hak etmiş. FFXIV de bir ev satın almak için milletin anası ağlıyor. Oyuncular günlerce o evin satılığa açılmasını bekliyorlar önünde ve bu rastgele zamanda oluyor. Bot kullanarak hile yapmaya kalkışmış ki bu oyunun Tos'una aykırı zaten yakalanırsa ban yer. İyi ders olmuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy 14'de bot kullanan oyuncu 238 Milyon Gil borçlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×