Final Fantasy 16 yapım süreci Covid sebebyle büyük sekteye uğramış

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 27.12.2021 - 13:50
Final Fantasy 16 için planlanan büyük tanıtım Covid-19 salgını sebebiyle 2022 yılına kaydırılmak zorunda kalmış.

Final Fantasy 16 duyurusu sürpriz bir şekilde PS5 oyunları ile birlikte karşımıza çıkmış ve uzun oynanış videosu ile bizleri şaşırtmıştı. Bu duyuru üzerinden bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen oyun hakkında daha fazla bilgi ve medyaya ise ulaşamadık. Oyunun yapımcıları ise yaptıkları açıklama ile durumun ve beklentilerin farkında olduklarını, fakat covid-19 salgınının yapım sürecini büyük oranda etkilediğini dile getirmiş.

Final Fantasy 16 yapım süreci Covid sebebyle büyük sekteye uğramış

Final Fantasy 16 yapımcılarından Naoki Yoshida yaptığı açıklamada normalde oyunun büyük gösterimlerinin 2021 yılında yapılmasının planlandığını fakat covid-19 salgını sebebiyle yapım sürecinde büyük zorluklar yaşadıklarını dile getirmiş. 

Final Fantasy 16 yapım süreci Covid sebebyle büyük sekteye uğramış

"Son konuştuğumuzda 2021'de Final Fantasy 16 hakkında daha fazla bilgi paylaşacağımız sözünü vermiştim. Ancak devam eden covid-19 salgınından kaynaklanan neredeyse yarım yıllık gecikme sebebiyle sözümüzü tutamadığımız için herkesten özür dilerim." diyen Yoshida, sözlerine şu şekilde devam etmiş; "PlayStation 5 için geliştirilen Final Fantasy serisinin son üyesi olan Final Fantasy 16, dünyanın dört bir yanından yetenekli yaratıcılardan oluşan oldukça büyük bir ekip tarafından geliştiriliyor. Ancak, COVID-19'un etkilerini dengelemek amacıyla, personelin görevlerini evden yerine getirmesine izin vererek bu iş gücünü merkezden uzaklaştırmak zorunda kaldık. Bu, ne yazık ki Tokyo ofisindeki iletişimi engelledi ve bu da dış kaynak ortaklarımızda gecikmelere ve bazı iptallere sebep oldu.

"Bununla birlikte, 2021'in çoğunu bu konuyu ele almak için harcadık ve yeni yıla kadar etkisini en aza indirerek elimizdeki görevlere daha iyi odaklanmamızı sağlamayı umuyoruz. Şimdi birincil hedefimiz, oyunu mümkün olduğunca geliştirmeye devam etmek. öyleyse oyunun bir sonraki tanıtımını ne zaman yapacağımız sorusu akıllara geliyordur. Şu anki planların 2022 yılı içerisinde oyunu tamamlamak üzerine olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum. Final Fantasy 16 hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanan herkesten derinden özür dilerim ve ortak çabalarımızı geliştirmeye odaklarken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederim." 

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 03:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2021 12:00
FF XV de berbat bir geliştirilme aşamasından geçmişti, bunun da kaderi aynı gibi.
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2021 14:49
FF XV hiçte berbat bir yapım aşamasından geçmedi. Uydurma. Oyun zamanında çıktı.
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2021 15:39
Koydu hemen teşhisi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy 16 yapım süreci Covid sebebyle büyük sekteye uğramış

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×