1/2

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Zamanın çarkları hiç ummadığınız biçimde çalışır
Platformlar Wii
Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time
  • Yapımcı - Yayıncı Square Enix - Square Enix
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Role Playing Game,Role Playing Game
Merlin Puanı 72
Artılar Şirin karakter yapısı, dövüş sistemi, çoklu oyuncu desteği, oynanabilirlik
Eksiler Türe herhangi bir yenilik katmıyor
Final Fantasy efsanesini bilmeyen oyuncular olabileceğine ihtimal vermiyorum. İnanın toplam kaç Final Fantasy olduğunu bilmiyorum desem yalan olmaz. Bir düzineden sonra saymayı bıraktım diyebilirim. Uzun metrajlı animesi çekilip, sinemalarda oynayan bu efsaneye yeni bir halka daha eklendi. Adı da, Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time…

Yeni yapım Nintendo platformları için geliştirilmiş. Aslen bir Nintendo DS olan ürünümüz, daha sonra Nintendo Wii’ye de adapte edilmiş. Bu özelliği ile Zelda’yı andırdığını söyleyebilirim. Sadece bununla değil, şirin mi şirin grafik yapısı ile Zelda’yı andırmayı sürdürüyor.

Büyük macera

Tüm olaylar kahramanımızın 16.yaş günü seremonisinde başlar. Seremoni sonucu olarak, kahramanımız onlarca yaratıkla savaşır. Bu savaştan sonra bir nevi kedi-kız olan Sherlotta onu mistik bir kristal ile ödüllendirir. Karakterimiz kasabasına döndüğünde Eryll adlı bir kızın, benzer bir kristal yüzünden hastalandığını görür. Yeni kristalinin de yardımıyla, kızı iyileştirir. Bu iyileşme geçicidir ve kızın ölümü ertelenmiştir. Bilmediği ise kasabanın dışındaki dünyada bir çeşit salgın başladığıdır. Larkaicus adındaki bilgeye giden kahramanımız, ateş ve buz dağlarındaki heykelleri aktif etmek şartıyla Eryyl’i kurtaracak iksiri alır. İşte bu asıl maceranın başlangıcıdır. Kahramanımızın bilmediği şeye ne kadar saf olduğudur. Anlayamadığı güçler harekete geçmiştir bile…

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time
"Yapım daha önce DS için tasarlandığından grafiksel açıdan fazla bir beklentiniz olmasın. Lakin grafikler kesinlikle şirinler ve ilgi çekiciler."

Daha önce de söylediğimiz gibi, ürün önce DS için tasarlandığından grafiksel açıdan fazla bir beklentiniz olmasın. Lakin grafikler kesinlikle şirinler ve ilgi çekiciler. Hele karakterlerin tipleri… İyisi veya kötüsü; Lego Star Wars modellerine benziyor.

Oynanış mı dediniz? Diablo’yu alın, yeni grafikler ve yeni karakterler koyun. Yani oynanış tipik Hack’n Slash yapısında… Bu biraz monoton olsa da, büyük eğlence vadediyor. Ne kadar çok yaratık avlarsanız; büyü, uzak silah veya yakın dövüş konusunda o kadar uzmanlaşıp, güçleniyorsunuz. Herhangi bir strateji beklemeyin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×