1/20

Final Fantasy XII

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Final Fantasy'nin gizleri çözüme ulaşıyor!
Yazı EGM dergisinin Tam Çözüm kitapçığındandır.
Hazırlayan: Ersin Kılıç

Öncelikle oyunda gördüğünüz tüm kayıt kristallerinde oyunu kaydedin. Çünkü kayıt kristallerini kullanarak HP ve MP gibi değerlerinizi fulleyebiliyorsunuz. Ayrıca girdiğiniz her alanı öncelikle araştırın. Bazı yerlerde çok iyi eşyalar bulabiliyorsunuz. Oyun adına yakışır bir FMV şöleni ile başlıyor.

Nalbina Fortress

Oyunun alıştırma evresi diyebileceğimiz bu ilk bölümünde Vaan’ın kendisinden iki yaş büyük olan ve Basch’ın bölüğünde bulunan abisi Reks’i kontrol ediyoruz. Sağ analog ile kamerayı, sol analog ile de hareket etmeyi kavradıktan sonra kapının yanında bulunan Basch ile konuşun. Konuşma ikonu hakkında bilgi aldıktan sonra kapının yanında bulunan asker ile konuşarak kapıyı açın ve yukarı devam edin. Imperial Swordsman ile karşılaşın. Burada ilk savaşımızı vereceğiz ve savaş sistemine giriş yapmış olacağız. Daha sonra Basch ve adamlarıyla ilerleyerek ilk boss savaşınıza girin.

Air Cutter Remora

Oldukça kolay bir rakip. Siz bir hamle yapmasanız da Basch ve adamları kolaylıkla yeneceklerdir. Ama şanımıza yakışmaz o yüzden sizde ufaktan Basch ve ekibine yardım edin. Son darbeyi Basch yapacak.

Bu savaştan sonra gelen 3 askeri de yenip merdivenlerden devam edin. Sağ köşede ve kuzeyde birer potion bulunuyor. Onları da aldıktan sonra sağdaki merdivenlerden çıkarak kayıt kristalini bulun. Oyunu kaydettikten sonra merdivenlerden yukarı çıkın. Şimdi gelen bu 3 imparatorluk askerini tek başınıza hallettikten sonra pasaj kapısını açarak ilerleyin. Şok edici ve bir o kadar da kafa karıştırıcı ara sahnelerden sonra kralın ölümü ve dolayısı ile Dalmasca’nın düşüşüne şahit oluyoruz. Ve bundan sonra asıl oyunumuz başlıyor diyebiliriz. Vaan’ı kontrol ederek etrafınızda kaçışan 3 fareyi haklayın.

The Royal City of Rabanastre

Dalmasca’nın düşüşü üzerinden 2 yıl geçmiş ve Reks’in küçük kardeşi Vaan’ın hikayesini şekillendirmek bize düşüyor. Ara sahnede Vaan’ın kötü alışkanlığını, korsan olma hayalini ve Panelo’yu gördükten sonra haritada işaretli olan yere yani South-easth bölgesine gidin. Tabi gitmeden önce Rabanastre yi iyice bir kolaçan da edebilirsiniz. İşaretli yere gidince Migelo ile konuşacaksınız ve o da size Kytes’i bulmanızı söyleyecek. North-east bölgesindeki the Sandsea dükkanına gitmeliyiz. Haritada işaretli. İçeri girin. Ara sahneden sonra Tomaj size Ornachea Armlet verip Licence Grid sistemi hakkında bilgi verecek. LG üzerindeyken Accesories 1’i aktifleştirdikten sonra Rogue Tomato’yu yakalamak üzere Rabanastre’nin doğu kapısından çıkarak Estersand’a gidin.

Dalmasca Estersand

Burada savaşlara girerek savaş sistemine iyice alışıp level atlamayı deneyebilirsiniz. Aşağı doğru ilerleyip uçurumun kenarında bulunan Rogue Tomato’yu bulun (Adı üstünde Domates’e benziyor). Onunla savaşın tam ölmek üzereyken kendini aşağıya atacak. Siz de aşağıya inerek onu bulun ve yenin. Galbana Lilies’i de aldıktan sonra Rabanastre’ye geri dönebilirsiniz. Rabanastre’ye dönmeden önce etrafı dolaşmak isterseniz de Saurian’a (T-Rex kılıklı yaratık) dikkat edin.

Not: Rogue Tomato’yu yakaladığınızda diğer canavar yakalama görevleri aktifleşiyor. The Sandsea dükkanında veya diğer şehirlerdeki barlarda panolara bakarak diğer canavar yakalama görevlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×