1/6

Final Fantasy XIII

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Bu fantezi hiç bitmesin!
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360
Final Fantasy XIII
  • Yapımcı - Yayıncı Square Enix - Square Enix
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game
Merlin Puanı 85
Artılar Hayranlık yaratan, görkemli ara videolar. Etkileyici bölüm tasarımları. Karizmatik karakterler, başarılı seslendirmeler. Yenilenen, hareketli dövüş sistemi.
Eksiler Son derece çizgisel oyun sistemi. Tekrar eden müzikler.
Sizlere, 1987 yılında batmak üzereyken, “Madem kaçınılmaz sona bu kadar yaklaştık son bir oyun daha yapalım ve en azından oyuncuların akıllarında bu isimle kalalım” diyerek son bir hamle yapan ve piyasaya sürdükleri “Son Fantezi”leri ile adeta küllerinden yeniden doğan Square Enix’in başarı hikayesininin son ürününü anlatacağım. Ama önce Final Fantasy XIII’ün ofisimize geliş hikayesinden bahsetmek ve bu yazının nasıl bir halet-i ruhiye içerisinde yazıldığını belirtmek zorundayım.

Yine her zamanki gibi oyun dünyasındaki gelişmeleri takip etmek için İnternet üzerinde alışılmış turlarımızı atıyor, Mahmut ile haber yazma yarışına son sürat devam ediyorduk. Şu oyun duyurulmuş, bu oyun hakkında yeni haber varmış derken bir paket giriverdi ofis kapısından içeri. Her gelen pakete uygulanan prosedürü uyguladık ve hafifçe sallayıp elimizle yoklayarak içerisinde birkaç tane oyun olduğunu tespit ettik. Yıllardır bu işin içinde olmanın avantajları işte, paket içinde dahi olsa oyunun kokusunu alırız biz! Tabi sevgili patronumuz Murat Oktay o esnada ofis dışında olduğundan paketi açma yetkisi elimizde değildi. Tabii aklımızı kemiren bir sürü soru vardı: “Ya içinde çok önemli bir oyun varsa?”

Final Fantasy XIII

Lighting isimli bu bayan, pek çok erkeğe taş çıkaracak özelliklere sahip

İçimize doğmuş olacak ki, bu paketin içerisinde kesinlikle çok önemli bir başlığın olduğunu hissediyorduk. Hemen telefon açıp paketi açma iznini aldıktan sonra aç kurtlar gibi saldırdık ve kargo paketini un ufak ettik. Tam da tahmin ettiğimiz oyunlar vardı paketin içinde. Fakat içlerinden biri vardı ki, haber yazmakta olan bendenizin, göz açıp kapayıncaya kadar sandalyesinden fırlamasını ve soluğu PlayStation 3’ün başında almasını sağladı. Evet bu oyun Final Fantasy XIII’tü ve başlangıç videosu ekrana gelmişti bile...

Heyecanlı bekleyiş sona erdi

Uzun zamandır bekliyorduk... PlayStation 3 duyurulduğundan beri heyecan içerisinde videolarına, ekran görüntülerine bakıp hayaller kuruyorduk... Hakkında çıkan her yeni haberle heyecanımız biraz daha arttı. Hele bir de Xbox 360 için de hazırlanıyor olduğunu duyduğumuza merak seviyemiz tavana vurdu. İlk kez bir Final Fantasy oyununun farklı bir platforma hazırlanıyor oluşu hem şaşırttı hem de endişelendirdi bizleri. Ancak yayınlanan oyun içi videolar ile endişelerimizin hepsini çöpe attık ve sadece beklemeye koyulduk. Şimdi ise hayatınızın en etkileyici oyun deneyimlerinden biri için hazır olsanız iyi edersiniz, çünkü uzun bekleyişimizin ardından karşımızda arz-ı endam eden Final Fantasy XIII ile maceramız başlıyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×